Ana Sayfa GÜNDEM Çıldır ve Aktaş Gölü'nü Pelikanlar Mesken Tuttu

Çıldır ve Aktaş Gölü'nü Pelikanlar Mesken Tuttu

Kars ve Ardahan sınırları içerisinde bulunan Çıldır Gölü ile Ardahan’ın Çıldır İlçesi’nde bulunan Aktaş Gölü, pelikanlara ev sahipliği yapıyor.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2017 Pazartesi 17:42
Çıldır ve Aktaş Gölü'nü Pelikanlar Mesken Tuttu
Reklamı Kapat Çıldır ve Aktaş Gölü'nü Pelikanlar Mesken Tuttu 1 saat önce Kars ve Ardahan sınırları içerisinde bulunan Çıldır Gölü ile Ardahan’ın Çıldır İlçesi’nde bulunan Aktaş Gölü, pelikanlara ev sahipliği yapıyor. Çıldır ve Aktaş Gölü'nü Pelikanlar Mesken Tuttu, System.String[] Kars ve  Ardahan sınırları içerisinde bulunan  Çıldır Gölü ile  Ardahan'ın  Çıldır İlçesi'nde bulunan Aktaş Gölü, pelikanlara ev sahipliği yapıyor.

Son günlerde yerli ve yabancı turistlerinde yoğun ilgi gösterdiği  Çıldır ve Aktaş göllerli pelikanların yanında bir çok yaban hayvanını da bağrında barındırıyor.

Çıldır'a bağlı Kenarbel Köyü'nde sınırları içerisinde bulunan Aktaş Gölü'nde pelikanlar köylülerle iç içe yaşıyor. Adeta köyün kıyısında avlanan pelikanlar, köylülerden ise kaçmıyor. Aktaş Gölü'nde bulunan adalardan birisini yuva yapan pelikanlar, yavrularını da yuva yaptıkları adada büyütüyor.

Öte yandan  Çıldır ve Aktaş Gölü'nde insan varlığından rahatsız olmayan pelikan, kaz, yabani ördek, martı ve diğer su kuşları gölde bulunan sazlıklar arasında birlikte yaşıyor. - 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz LİDERLİK YARATILIŞTAN GELİR

LİDERLİK YARATILIŞTAN GELİR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık