Ana Sayfa GÜNDEM Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sarı Yelekliler yorumu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sarı Yelekliler yorumu!

İstanbul'da toplu açılış töreninde Fransa'daki protestolara da yorumda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Umarım 'Zulüm 1789'da başladı' yazısı görmeyiz" dedi.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2018 Cumartesi 16:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sarı Yelekliler yorumu!

Üsküdar'da toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'daki akaryakıt zammı ile başlayan Sarı Yelekliler protestolarına ilişkin, Gezi olayları sırasındaki "Zulüm 1453'te başladı" şeklindeki bir duvar yazısını hatırlatarak "Umarım 'Zulüm 1789'da başladı' yazısı görmeyiz" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sarı Yelekliler hakkındaki yorumu şu şekilde:

SARI YELEKLİLER

Avrupa'da yaşananları görüyorsunuz değil mi? 15 Temmuz'da bunlar bize yapılanlar karşısında sessiz duranlardır. Bizim polisimizle alay edenler, polisimizin zulmettiğini söyleyenler, kendi polisleri şimdi bak neler yapıyor. Bizim polisimiz insaflı be. Ülkemizin sokaklarını ateşe ve kana boğmaya çalışanlara sessiz kalanlar, işte görüyorsunuz şimdi ne durumdalar? Paris başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinin sokakları karışmış durumda. Umarım Avrupa'da 'Zulüm 1789'da başladı' yazısı görmeyiz. Avrupa sokaklarındaki görüntüleri endişeyle takip ediyoruz. Umarım yakında Paris sokaklarında 'Zulüm 1789'da başladı' yazıları da görmeyiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gezi olaylarını eleştirirken hatırlattığı duvar yazısı. Bilindiği gibi 1453, İstanbul'un fethedildiği tarih. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1789 göndermesi de Fransız İhtilali'nin tarihi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  HDP İle İttifak Yapabilecek Kadar Gözü Dönenlerin Cumhur İttifakını Anlaması Mümkün Değildir

HDP İle İttifak Yapabilecek Kadar Gözü Dönenlerin Cumhur İttifakını Anlaması Mümkün Değildir

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık