Ana Sayfa İZMİR Delican; "EN ÖNEMLİ MİRASLARINDAN BİRİ, BAĞIMSIZLIK VE GELİŞMENİN FORMÜLÜDÜR."

Delican; "EN ÖNEMLİ MİRASLARINDAN BİRİ, BAĞIMSIZLIK VE GELİŞMENİN FORMÜLÜDÜR."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; Atatürk'ün istiklal ve istikbalimiz için verdiği mücadelede yarattığı

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma 06:08
Delican;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; Atatürk'ün istiklal ve istikbalimiz için verdiği mücadelede yarattığı birlik ruhunun ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluşunda ortaya koyduğu yol haritasının güncelliğini asla yitirmeyeceğinin altını çizdi. Delican mesajında ayrıca;  o günün koşullarında; bu topraklarda yaşayan insanları "tek millet" ve "tek vatan" şiarında birleştirip, büyük zaferler kazanmanın;  muazzam bir askeri ve idari zekanın, vatan sevgisinin ve milli şuurun eseri olabileceğini söyledi.

Başkan Delican yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

" Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ezilen, zulmedilen, haklarına göz dikilen her milletin sahip olmak isteyeceği bir önderdi. Öyle ki; yokluk içinde dünyayı karşısına alarak savaşma kabiliyet ve heyecanını yaratmak, esarete dur diyen zaferler kazanmak üstün özellikler gerektirirdi ve o bunlara sahipti. Vefatından 3 yıl önce söylediği ' İki Mustafa Kemâl vardır. Biri, ben, fâni Mustafa Kemâl; diğeri milletin içinde yaşattığı Mustafa Kemâl'ler idealidir. Ben onu temsil ediyorum. Herhangi bir tehlike anında ben ortaya çıktımsa, beni bir Türk anası doğurmadı mı? Feyiz milletindir, benim değildir.' sözleri ise onun tevazu sahibi ve idealist bir yol gösterici olduğu kadar; taşıdığı milli ruhu, vatan ve milletine duyduğu sonsuz sadakati yansıtmaktadır. O büyük günde , Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının tarihe düştüğü en önemli not; bir milletin birlik ve beraberlik ruhu taşıdığı sürece esir edilemeyeceği, vatanının ele geçirilemeyeceği olmuştur.

Bize bıraktığı miras...

İstiklal Savaşını kazanarak Cumhuriyet'i kurduğunda 'Bugüne kadar elde ettiğimiz başarı,bize ancak ilerlemeye ve uygarlığa doğru bir yol açmıştır; yoksa ilerleme ve uygarlığa henüz ulaşılmış değildir. Bize ve torunlarımıza düşen görev, bu yol üzerinde tereddütsüz yürümektir.' diyerek ise; bizlere muasır medeniyete erişmenin görev ve sorumluluğunu vermiştir. Onun yenilik ve gelişmeye bakış açısı; bugünkü vizyonumuzun, çalışmalarımızın temelini oluşturmuştur. Bize bıraktıkları en büyük miras; Cumhuriyet ve  büyük, güçlü ve bağımsız bir ülke olmanın formülüdür. Cepheden cepheye koşarak bize bu onuru bırakan o yiğit; yiğit olduğu kadar hiçbir milletin sahip olamayacağı kadar gözü pek, merhametli ve sağduyulu vatan evlatlarının torunları olarak; sorumluluklarımızın farkındayız.

Saygıyla anıyoruz...

Yine o gün; asla bir tek alın terleri dökmedikleri toprağımıza sahip olmak için gözlerini karartanlara verdiğimiz yanıt, daimdir. Kim ki; vatanımıza, devletimize ve milletimize göz diker, hatta aşağılarsa; karşısında aynı çelikten iradeyi bulacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ' Dünyanın bize hürmet göstermesini istiyorsak evvelâ bizim kendi benliğimize ve milliyetimize bu hürmeti hissen, fikren, fiilen, bütün iş ve hareketlerimizle gösterelim; bilelim ki millî benliğini bulmayan milletler başka milletlerin avıdır.' derken de işte bunu işaret etmiştir. Her ne olursa olsun; değerlerimize, haklarımıza ve bizi biz yapan tarihi, ahlaki ve toplumsal özelliklerimize sahip çıkarak çalışacak, hedeflerimizi büyüteceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; aramızdan 79 yıl önce ayrılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını; dünyaya diz çöktürerek tarih yazan tüm kahraman şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun."

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz KARŞIYAKA’LI KANARYA SEVERLER’E KANARYA EĞİTİMİ

KARŞIYAKA’LI KANARYA SEVERLER’E KANARYA EĞİTİMİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık