Ana Sayfa İZMİR “Demokrasi Zaferi”

“Demokrasi Zaferi”

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi yaşadığımız hain girişimin üzerinden bir yıl geçti. Bu süre içinde hain girişimin Ülkemize verdiği ekonomik yaraları sarmayı ve iyileştirmeyi başarmış olsak bile;

Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2017 Cumartesi 16:03
“Demokrasi Zaferi”

 

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi yaşadığımız hain girişimin üzerinden bir yıl geçti. Bu süre içinde hain girişimin Ülkemize verdiği ekonomik yaraları sarmayı ve iyileştirmeyi başarmış olsak bile; 16 Temmuz 2016 sabahında “Demokrasi Zaferi” olarak anılacak o hain gecede hayatını kaybeden 248 şehidimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz.

15 Temmuz hain darbe girişiminin sonrasında ekonomik verilere baktığımızda;  ülkemizi “demokrasi ve özgürlük” yolundan alıkoymak isteyenlerin vermeye çalıştığı zarar ve Türkiye'nin bu hamleye nasıl direndiği daha iyi anlaşılacaktır. Hainlerin, hesaplayamadıkları ve tam olarak anlayamadıkları bir şey vardı;

Bu ülkede yaşayan insanların; Vatan sevgisi, vatan aşkı, demokrasiye inancı, toplumun tüm kesimlerinin “siyasilerin, sivil toplum kuruluşlarının, özel sektörün, vatandaşların, muhalefetin, hükümetin, tüm vatandaşların” bu girişime, bu kalkışmaya karşı birlik olmaları, tek yürek olmaları, canı pahasına tankların önüne yatması. Anlayamadıklarının tamamı ise tek bir cümleyle özetlenebilir; “Milletinin İradesi”

Bu iradeye olan inancı ile hain gecede tüm halkımızdan, sokağa çıkıp hainlere “Dur” demelerini isteyen Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Milli İradenin, ülkenin Cumhurbaşkanı ile birleşmesi ve bütünleşmesi gerekiyordu.

15 Temmuz gecesini tarihin sayfalarına 248 şehidi ve 2.196 yaralısı ile kara bir sayfa.  16 Temmuz sabahını ise üzerinde “Demokrasi Zaferi” yazan bembeyaz bir sayfa olarak yazdıran. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, o gece aldıkları yaralar ile bugün engelli duruma düşmüş gazilerimize, yaralılarımıza ve tüm halkımıza baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.

15 Temmuz gecesi sokağa çıkarak hainlere “Dur” diyen tüm vatandaşlarımıza,  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ‘a,  Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ‘a, muhalefet partisi başkanlarına, Gazi Meclisimizin Başkanı ve tüm milletvekillerimize “demokrasi zaferimizin” birinci yıldönümünde o gece ve sonrasında gösterdikleri kararlılık ve mücadeleleri için teşekkür ediyoruz.

Anadolu Birliği olarak, ülkemizin bir daha böylesi kara bir gece yaşamaması dileğiyle, Tüm halkımızın “demokrasi zaferi” olarak anılan/anılacak bu gününü saygıyla ve minnetle anıyoruz.

Saygılarımızla

Veysel Güldoğan

Genel Başkan

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz BAŞKAN UĞURLU’DAN FESTİVAL TEŞEKKÜRÜ

BAŞKAN UĞURLU’DAN FESTİVAL TEŞEKKÜRÜ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık