Ana Sayfa İZMİR DEVECİ DERNEKLERİ KINIK'TA BULUŞTU

DEVECİ DERNEKLERİ KINIK'TA BULUŞTU

Poyracık Devecilik Kültürü Yaşatma Derneği ve Kınık Belediye Başkanlığınca Poyracık Mahallesinde düzenlenen iftar yemeği 10.06.2018 Pazar akşamı yapıldı

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2018 Pazartesi 10:38
DEVECİ DERNEKLERİ KINIK'TA BULUŞTU

CEVDET ŞEN / KINIK

İftar yemeğine Türkiye Deveciler Federasyonu Genel Sekreteri Mevlüt Toker Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün,Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Kınık Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş  Oral Kaymak, Ege ve Marmara Bölgesinden deveci dernekleri temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İftar yemeğinde Kuranı Kerim Tilaveti ve yapılan duanın ardından iftar yemeği yenildi.Kınık Belediye Başkanı  Sadık Doğruer yemeğin ardından Deveci dernekleri temsilcileri ve Deve sahipleri ile toplantı yaptı.

Sadık Doğruer yaptığı konuşmada 'Poyracık Devecilik Kültürü Yaşatma Derneği ile beraber her yıl Poyracık Mahallemizde  iddialı deve güreşleri düzenleyerek Deve güreşi kültürünü yaşatmaya çalışıyoruz bu tür faaliyetlerimize devam ederek Atalarımızdan gelen Deve Güreşi kültürümüzü yaşatmaya ve bizden sonra gelecek olan nesillere aktarmaya devam edeceğiz'dedi.

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer Türkiye Deveciler Federasyonu Genel Sekreteri Mevlüt toker'e Kınık Kilimi hediye etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Aziz Kocaoğlu'ndan açıklama

Başkan Aziz Kocaoğlu'ndan açıklama

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık