Ana Sayfa EĞİTİM Dikilili Miniklerin Mezuniyet Coşkusu

Dikilili Miniklerin Mezuniyet Coşkusu

İzmir’in Dikili ilçesinde Atatürk İlkokulu 4. sınıf öğrencileri gerçekleştirilen törenlerde mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2017 Pazartesi 01:48
Dikilili Miniklerin Mezuniyet Coşkusu

İzmir’in Dikili ilçesinde Atatürk İlkokulu 4. sınıf öğrencileri gerçekleştirilen törenlerde mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

 
Dikili’nin köklü eğitim kurumlarının başında gelen Atatürk İlkokulu, mezun olmaya hazırlanan 4. sınıf öğrencileri için öğretmen ve velilerin de katıldığı mezuniyet etkinliği düzenledi. Etkinliğe öğrenci ve velilerle birlikte Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun ve eşi Nazan Tosun, Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Elibol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus ve Atatürk İlkokulu Müdürü Hasan Yıldız katıldı.
 
Yeni Hayatlarında Başarılar Diledi
 
Dikili Atatürk Meydanı’nda yoğun katılımla gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan okunmasının ardından Atatürk İlkokulu 4/C Sınıf Öğretmeni Emine Kalfalar’ın yaptığı açış konuşması ile başladı. Öğretmen Kalfalar’ın ardından Atatürk İlkokulu Müdürü Hasan Yıldız da bir konuşma yaparak, mezuniyet mutluluğu yaşayan tüm öğrencilerine yeni hayatlarında başarı dileklerinde bulundu.
 
Heyecan ve Mutluluk Dolu Etkinlik
 
Ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile çocuklarının mezuniyet etkinliğe katılan velilerin heyecanı sahne gösterilerinin başlamasıyla doruklara çıktı. Mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşayan 4. Sınıf öğrencileri Bergama ve Dikili Yöresi Halk Oyunları, Hint dansı, Modern Dans, Caz Dans ve Step gösterilerini başarıyla sergiledi. Minik öğrenciler tarafından ortaya konan gösterilere ve çalınan müziklere veliler de eşlik ederek, çocuklarının mutluluğuna ortak oldu. Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un kızı Damla Tosun'un da mezuniyet mutluluğunu yaşadığı etkinlik, tüm katılımcıların tek yürek olup İzmir Marşı’nı inanç ve coşkuyla söylemesi ile sona buldu. 
 
 
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık