Ana Sayfa İZMİR ‘EGE BÖLGESİ BİTLİSLİLER YARDIMLAŞMA

‘EGE BÖLGESİ BİTLİSLİLER YARDIMLAŞMA

ÖRNEK BİR DERNEK ‘EGE BÖLGESİ BİTLİSLİLER YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2018 Perşembe 14:57
‘EGE BÖLGESİ BİTLİSLİLER YARDIMLAŞMA

Ülkemizde çok sayıda hemşeri dernekleri var. Bu derneklerin kimisi tabela derneği kimisi de protokolde oturmak için kurulmuş dernekler. Yani sosyal projeleri olmayan dernekler İzmir’de oldukça fazla. Sosyal projelere imza atan dernek sayısı İzmir’de bir o kadar az. Her halde bir elin parmakların geçmeyecek kadar da az.


İzmir’de, Hemşerilerine destek olan, sorunlarına çare bulan, yoksuluna destek olan en önemlisi geldikleri toprakları unutmadan orada ki hemşerilerine destek olan ihtiyaçlarını karşılayan bu dernek İzmir’de, ‘Ege Bölgesi Bitlisliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’.


28 Nisan 2018 de gerçekleştirilen olağan genel kurulunda başkanlığa üçüncü defa seçilen İş adamı Muzaffer Karayılanoğlu’na yaptığım ziyarette kendisine İzmir’de çok sayıda dernek var ancak sizler gibi çalışan bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda dernek var dediğimde Karayılanoğlu şunları ifade etti;
Dernek başkanlığı görevine hemşerilerim teveccüh göstererek seçime tek liste ile gidildi ve beni üçüncü defa başkan seçtiler. Ben ve Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımız yalnızca İzmir’de yaşayan Bitlisli hemşerilerimize değil Bitlis’te yaşayan yardıma muhtaç hemşerilerimize de yardım eli uzatıyoruz, derneğimizin kuruluş amacı zaten bu.


Bayramlarda hemşerilerimize erzak ve et yardımı yapıyoruz, Kışın Bitlis’te hayat şartları İzmir gibi değil çok zor, onun için orada okula giden ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ayakkabı ve kıyafet yarımları yapıyoruz. Bakın geçen yıl dernek olarak yaklaşık 550 çift bot ve bir o kadar da mont gönderdik.

Bunların dışında kömür gönderdik. Bu yardımları gerçekten ihtiyaç sahiplerini tespit ederek adrese teslim gönderiyoruz. Maddi ve manevi yanlarında olmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.


Bana ve Yönetim Kurulumuza güvenen ve destek olan hemşerilerimiz teşekkür ediyorum. Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DOĞAN: YILLARDIR İHMAL EDİLEN KARABAĞLAR, HAK ETTİĞİ HİZMETE BİZİMLE KAVUŞACAK

DOĞAN: YILLARDIR İHMAL EDİLEN KARABAĞLAR, HAK ETTİĞİ HİZMETE BİZİMLE KAVUŞACAK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık