Ana Sayfa İZMİR Engelli dostu Federasyondan

Engelli dostu Federasyondan

Engelli dostu Federasyondan tekerlekli sandalye Bağışı

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2017 Cumartesi 23:27
Engelli dostu Federasyondan

 

Konyalılar Federasyonu (KONFED), farkındalık yaratmak ve sosyal sorumluluk amacıyla AFMSEYD (Afyon MS Engelsiz Yaşam Derneği) ‘ne hayırsever Özlem Koşar’la birlikte üç tekerlekli sandalye hediye etti.

Engelli dostu Federasyondan tekerlekli sandalye Bağışı

 

KONFED Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Hüyük Çamlıcalar Derneği Başkanı Hasan Parlar, Konyalılar Federasyonu tarafından satın alınan tekerlekli sandalyeleri, Hayırsever Özlem Koşar ile birlikte AFMSEYD (Afyon MS Engelsiz Yaşam Derneği)'ne teslim etti.

İmkânlar dâhilinde ve hayırsever vatandaşlardan gelen yardımlarla bu tür etkinlikleri yapabildiklerini söyleyen KONFED Genel Başkan Yardımcısı Hasan Parlar, “Engelli arkadaşlarımızı böyle mutlu edebilmek bizleri çok sevindiriyor. Yardımsever vatandaşlarımızdan bu tür örnek davranışları bekliyoruz” dedi. 

Herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatan Parlar, “Ne oldum değil, ne olacağım demek önemli. Federasyon olarak engelleri hep birlikte aşıp, yüzleri güldürüyoruz. Engelsiz bir yaşam için hep birlikte çalışacağız. Federasyon olarak ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz. Tüzüğümüzde belirtilen amaçlarımız doğrultusunda engellilerin yaşadığı sıkıntıları ilgili yerlere aktarıp çözümünü sağlamaya çalışacağız. Bu doğrultuda, yapılacak etkinlikleri ve projeleri planlamaya başladık.  İlgili kurum ve kuruluşlarla işbirlikleri sağlamaya ve kentte gelecek için iz bırakmaya çalışacağız, herkesin desteğini bekliyoruz. Engelli bireylerimizin engelsiz bir yaşam sürmeleri için her türlü çabayı göstereceğiz" ” diye konuştu.

Hasan Parlar nezdinde federasyona teşekkür eden AFMSEYD Başkanı Esra Işık, , bugüne kadar engelsiz yaşam için yapılan tüm çalışmalara destek veren başta KONFED olmak üzere herkese teşekkür etti.

 

Multipl Skleroz (MS) Nedir?

Multipl Skleroz (MS, emes olarak okunur), merkezi sinir sisteminin bir hastalığıdır. Merkezi sinir sistemi; beyin, omurilik ve görme sinirlerinden oluşmaktadır. MS’te bu sistemlerin etkilenmesi sonucu duyusal, görme, yürüme, konuşma ve denge gibi merkezi sinir sistemi işlevlerinde bazı bozulmalar olabilmektedir.

Türkiye’de 40 bin, civarında MS hastasının olduğu tahmin edilmektedir.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz BAYRAKLI ‘HALK OYUNLARINDA’ AVRUPA’YA AÇILIYOR

BAYRAKLI ‘HALK OYUNLARINDA’ AVRUPA’YA AÇILIYOR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık