Ana Sayfa İZMİR ENGELLİLERİN HASAN BABASI

ENGELLİLERİN HASAN BABASI

Engellilerle Empati Kurmayı Öğrendiler Bayraklı’da çeşitli okullarda öğrenim gören öğrenciler, Bayraklı Belediyesi engelliler merkezini ziyaret etti. Öğrenciler burada, engellilerin yaptığı el işi ürünleri nasıl yaptıklarını yerinde inceledi, onlarla empati kurdu.

Giriş Tarihi: 16 Haziran 2016 Perşembe 16:48
ENGELLİLERİN HASAN BABASI

Bayraklı’da çeşitli okullarda öğrenim gören öğrenciler, Bayraklı Belediyesi engelliler merkezini ziyaret etti. Öğrenciler burada, engellilerin yaptığı el işi ürünleri nasıl yaptıklarını yerinde inceledi, onlarla empati kurdu. 

Bayraklı Belediyesi’nin örnek projelerinden biri olan engelliler merkezi, farklı okullardan gelen öğrenciler tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Buranın işleyişi hakkında yetkililerden bilgi alan öğrenciler, engelliler merkezi kursiyerlerinin el becerileriyle yaptıkları ürünlerin nasıl ortaya çıktığını yerinde gördü. Engellilerin, hayat hikayelerini dinleyerek empati kurdu.  Kursiyerlerden doğuştan görme engelli Ali Cengiz de çocuklarla görme engelli olmanın zorluklarını anlattı.

HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı’da engelleri kaldırdıklarını belirterek, “Bünyemizde kurduğumuz engelliler merkezinde, engelli kardeşlerimizin her türlü sorunuyla yakından ilgileniyoruz. Engellilerin asla ama asla eve kapanmalarına müsaade etmiyoruz. Onlar için farklı etkinlikler düzenliyoruz. Şu unutulmamalıdır ki hepimiz bir engelli adayıyız. Onların bizden, bizim onlardan bir farkımız yok. Bunu da çocuklarımıza aşılamamız gerekiyor. Empati hayatın her alanında önemli. Öğrenciler, bu merkezi ziyaret ederek engellilerle iletişim kurma fırsatı buluyor. Empati kuruyor. Öğretmenlerimizle konuştuğumuzda bu ziyaretlerin öğrencilere olumlu yansıdığını, engellilere bakış açılarının değiştiğini bize iletti. Bu sonuçla da amacımıza ulaşmış oluyoruz” dedi.   

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz BAYSEM’de sınav heyecanı

BAYSEM’de sınav heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık