Ana Sayfa GÜNDEM Erdoğan'dan 'Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?' sorusuna yanıt

Erdoğan'dan 'Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?' sorusuna yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Kuzey Kore-ABD gerilimi için "İki ülke arasında kalmayabilir dedi, Kurban Bayramı tatilinin uzaması için de "Turizm açısından isabetli olur" yorumunu yaptı.

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2017 Cuma 17:18
Erdoğan'dan 'Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?' sorusuna yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.


ABD-KUZEY KORE GERİLİMİ


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Şu anda dünyada yaklaşık 16 ülke nükleer silahlanmada ciddi bir boyuta ulaşmış durumda. Bunların içerisinde 3 ülke var ki bunların şu anki nükleer silahlanmada ciddi bir gücü var. Temenni ederiz ki bu Amerika-Kuzey Kore arasındaki bu tehditler adeta bir vuruşmaya dönüşmez ve bu, dünyada sadece ikisi arasında kalmayabilir. Daha farklı bir tehdit sürecini de başlatabilir. Burada bir politik neticeye dönüşmek suretiyle noktalanır diye temenni ediyorum." dedi.


CİLVEGÖZÜ SINIR KAPISI


Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şu anda biz insani yardıma yine varız. O noktada Cilvegözü'nü açık tutacağız ama bunlar gıdadır, ilaçtır, giyim vesaire... Fakat iş silah gibi vesaire, bu tür şeylere, buna tabii bizim yol vermemiz, müsaade etmemiz mümkün değil. İdlib'te ise görüşmelerimiz devam ediyor. Özellikle Milli İstihbarat Teşkilatımız bu konuda gerek Rusya ile bu görüşmelerini sürdürüyor. Bu arada yine İran'la görüşmeler yapılıyor ve İdlib'le ilgili de Moskova görüşmeleri olumlu bir şekilde cereyan etti. Öyle zannediyorum ki Moskova görüşmeleri eğer uygulamada ki Astana filan biliyorsunuz bunlar bunun içinde, güvenli bölge vesaire bunlar da bu değerlendirmenin içinde yer alması halinde İdlib'i süratle çözüme kavuşturacağız diye düşünüyorum." dedi.


KURBAN BAYRAMI UZAYACAK MI?


"Kurban Bayramı tatili uzayacak mı?" sorularına da, "Hükümet 10 günü programına aldı. Turizm açısından isabetli olur. Şu anda Antalya yüzde 80'i yakalamış vaziyette bu da turizmdeki açığımızı kapatma fırsatı verir. Salı günü Bakanlar kurulu var hayırlı olur." dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Toplu tecavüzden sonra bu halde

Toplu tecavüzden sonra bu halde

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık