Ana Sayfa SAĞLIK Evli çiftlerin uygulamaları gereken 7 ilke

Evli çiftlerin uygulamaları gereken 7 ilke

Dünya değişiyor. Evlilikler de değişim gösteriyor. Bu değişim sırasında evli çiftlerin ilişkileri de değişim geçiriyor. Ancak evlilikleri yürütmek için tarafların bazı fedakarlıklar yapmaları gerekirken, bazı ilkelere de uygulamaları gerekiyor. Evlilik uzmanları, evli çiftlerin uygulamaları gereken 7 ilkeyi çıkardı.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2016 Çarşamba 20:04
Evli çiftlerin uygulamaları gereken 7 ilke

1. Heyecan verici şeyler bulun
Evli insanların iiişkilerinin bir süre sonra monotonluğa girdiği bilinen bir gerçek. Evlililiğiniz uzun soluklu olmasını istiyorsanız, eşinizin gözünde ilginç olmanız kaçınılmaz birinci kuraldır. İlişkinizde yeni bir şeyler denemek hayatınızı heyecanlı hale getirecektir.
 

2. Kavgadan kaçının
Evliliklerde sorunların ortaya çıkmaması mümkün değildir. Ancak sorunlar kavgayla değil, konuşarak çözümlenir. Bunun için tartışmalarınızı uzun sürdürmeyin, dinlemeyi bilin ve çözüm yolları bulmaya çalışın. Eşinizi dinlemek ve anlamaya çalışmak en iyi yoldur. Dinlemez hep konuşursanız, kavgaların sonucu boşanma olabilir. Boşanma bir çözüm değildir, sonuçtur.
 

3. Ayrı tatil yapın
Bazen hafta sonlarını ayrı geçirmek fikri size sakın kötü gelmesin. Bu çok sağlıklı bir şeydir. İlişkilerin de zaman zaman molaya ihtiyaçı olabilir. Bir hafta sonu bile ayrı kalmanız halinde hem kendinize özel bir zaman yaratmış olacaksanız, hem de karşı tarafa olan duygularınızı gözden geçirme imkanınız olacaktır. Genellikle çiftler ayrı yapılan tatillerden sonra ilişkilerinin daha iyi olduğunu belirtiyorlar.
evlilikte-dikkat-edilmesi42

4. Hobilerine ortak olun
Aynı şeylerle ilgilenen kişilerin aynı hobilere sahip olması doğaldır. Birbirinizin yaptığı hobilere katılmaya ve bunlardan zevk almaya çalışın. Tabi bu konuda çok da ısrarcı değiliz. Eşinizin hobisinden zevk almıyorsanız, zorla katılmaya çalışmayın. Unutmayın hobiler, kişilerin kendilerini en iyi ifade edebildikleri alanlardır.
 

5. Öfkeli yatağa gitmeyin
Yatağa her zaman pozitif ve yapıcı düşüncelerle girin. Olumsuz düşünceler hem sizin sağlığınızı etkiler hem de eşinizle olan ilişkinizi. Akşamlar insan vücudunda stres birikimleri olur. Bunları azaltmanın farklı yolları vardır. Gerginliğinizi azaltmak için müzik dinleyin, kitap okuyun, komedi filmi izleyin, yürüyüş yapın.

6. Her zaman birlikte uyumayın
Ayrı yataklarda ve yatak odalarında uyumak büyük bir sorun değildir. Bu "artık seni sevmiyorum" anlamına da gelmez. İnsanların ayrı uyumak istemeleri için birçok farklı neden olabilir. Hatta ayrı uyumanın bazen avantajları bile vardır. Horlama sebebiyle uykunuz bölünmez, veya eşiniz her döndüğünde siz de uyanmak zorunda kalmazsınız.
 

7. Dürüstlük yeminini iyi uygulayın
Dürüstlük en iyi politikadır. Bu, önemli bir şey hakkında konuşurken olmazsa olmaz kuraldır. Beyaz yalanlar ise bazen sağlıklıdır. Özellikle çok önemli olmayan konularda eşinizin hoşuna gitmesi için yalanlar söyleyebilirsiniz. Ancak eşinizi üzecek, onu kötü duruma düşürecek durumlarda yalanlardan kaçının.
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Geniz Eti Tedavi Edilmezse

Geniz Eti Tedavi Edilmezse

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık