Ana Sayfa EĞİTİM GENÇ BİLİM ADAMLARI ESERLERİNİ SERGİLEDİ

GENÇ BİLİM ADAMLARI ESERLERİNİ SERGİLEDİ

GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI EVİN LEBLEBİCİ ORTAOKULU'NDAN ÇIKACAK

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2017 Perşembe 23:54
GENÇ BİLİM ADAMLARI ESERLERİNİ SERGİLEDİ

 

DOĞAN PROPOL / HABER MERKEZİ

Karşıyaka Evin Leblebici Ortaokulu TUBİTAK 4006 Projesi kapsamında kurulan bilim fuarına ev sahipliği yaptı. Bilim fuarı açılışında Karşıyaka Belediye Bandosu gösteri yaptı.

Karşıyaka Evin Leblebicioğlu Ortaokulu okul bahçesinde Karşıyaka Kaymakamı sayın Sadettin Yücel, çok sayıda davetli ve öğrenci velilerinin katılımıyla görkemli TUBİTAK 4006 projesi kapsamında bilim fuarı gerçekleştirmişlerdir. 16 araştırma, 4 tasarım projesi bulunan fuarda farklı kategorilerde ilginç projeler vardı.

Fuarda çok sayıda öğrenci ve öğretmen görev almıştır. Fuar açılışında Karşıyaka Belediye Bandosu gösteride davetliler güzel anlar yaşadı.

Açılış konuşması okul müdürü Murat Yılmaz tarafından yapıldıktan sonra, günün anlamını belirten konuşmayı Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel yaptı.

Evin Leblebicioğlu Ortaokul'un gururu, Okullar arası İzmir birincisi olan folklor ekibi değişik bölgelerden oyunlar sergileyerek Bilim fuarına katılanlardan ilgi gördü ayakta alkışlandı.

Proje yürütücüsü okulun matematik öğretmeni Hakan Erdeme’e başarılı çalışmalarından dolayı Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel bir plaket verdi.

Karşıyaka Kaymakamı Yücel ve beraberindeki heyet daha sonra projeleri tek tek gezerek projeler ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Öğrenciler Karşıyaka Kaymakamı Yücel’e projelerini anlatırken heyecanları göze çarpıyordu.
Çevre okullardan fuara gelen öğrenciler ve öğretmenler de projeler ve çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Fuarı ziyaret edenlerin ilgisini çeken bu projelerle Evin Leblebicioğlu Ortaokulu bilim fuarı çalışmalarını başarılı bir şekilde sonuçlandırması Okul yönetimi tarafından memnuniyet verici olduğu ifade edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık