Ana Sayfa SAĞLIK Göğüs Sağlığınız İçin D Vitamini Tüketin

Göğüs Sağlığınız İçin D Vitamini Tüketin

D vitamini eksikliğinin meme sağlığınızı etkilediğini hiç tahmin eder miydiniz?

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2016 Salı 19:29
Göğüs Sağlığınız İçin D Vitamini Tüketin

D vitamini eksikliğinin birçok hastalığı tetiklediği günümüzde birçok kişi tarafından bilinmektedir. Bilimsel araştırmalarda D vitamini eksikliği kanserden tutunda depresyon, kalp ve romatizmalı hastalıklara kadar birçok hastalığa neden oluyor.

Tüm bunlara ek olarak yapılan araştırmalarda görülüyor ki D vitamini eksikliği meme sağlığınızı da yakından etkiliyor. Bu araştırmalarda meme kanserine yakalanmış kadınlarda D vitamini normal ve normalin üzerinde görülüyor. Ama meme kanserine yakalanmış bir kadında D vitamini eksik ise yaşama şansı daha az oluyor. Ama D vitamini normal ve normalin üzerinde ise yaşama tutunma şansı da bir o kadar yükseliyor.

D vitamini eksikliği sadece meme kanserine yakalanmış kadınları değil sağlıklı kadınların sağlığını da tehdit ediyor ve etkiliyor. Tüm bu araştırmalar ışığında uzmanların D vitamini hakkındaki önerilerine kulak verin…

• D vitamini almak için eğer kapalı ortamlarda çokça vakit geçiriyor veya çalışıyorsanız bu durumu telafi etmek için bol bol açık hava da bulunmaya özen göstermelisiniz.

• D vitamini eksikliği ve durumu ile ilgili doktorunuz ile görüşüp D vitamini seviyesini izlemeye almalısınız.

• D vitamini eksikliği görüldüğünde doktorunuzun önerdiği ilaçlar ile takviye yaparak seviyeyi normale döndürmelisiniz.

• Kendinizi halsiz, depresif ve yorgun hissettiğinizde bol bol dışarı çıkmaya özen göstermelisiniz. Bu durumlarda genellikle eve ve kapalı ortamlara kapanılır ve yanlış burada yapılır.

• Doktorunuzdan sizin vücudunuz ve sağlığınız için en normal d vitamini seviyesini öğrenmeli ve sık sık kontrol ettirmelisiniz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık