Ana Sayfa GÜNDEM HALKÇI BAŞKAN İBADETHANELERİ TEMİZLETİYOR

HALKÇI BAŞKAN İBADETHANELERİ TEMİZLETİYOR

Bayraklı’da camiler tertemiz. Bayraklı Belediyesi, secdeye gelen alınların temiz bir zemine değmesi için Ramazan ayı öncesi camileri baştan aşağı temizledi.

Giriş Tarihi: 4 Haziran 2016 Cumartesi 15:00
HALKÇI BAŞKAN İBADETHANELERİ TEMİZLETİYOR

Bayraklı’da camiler tertemiz. Bayraklı Belediyesi, secdeye gelen alınların temiz bir zemine değmesi için Ramazan ayı öncesi camileri baştan aşağı temizledi. Fen İşleri Müdürlüğü ise eksikleri olan camilerde bakım ve onarım çalışmasını tamamladı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Yılın 12 ayı camileri, cem evlerini, kiliseyi ayırt etmeden temizliyoruz” dedi.

Kurulduğu günden bu yana Cami, Cem evi, Kilise ayrımı yapmadan mabetleri yılın 365 günü temizleyen Bayraklı Belediyesi, bu çalışmasıyla İzmir ve Türkiye’ye örnek oldu. 5 Haziran pazar günü kılınacak ilk teravi namazı öncesi ekipler, camilerde özel bir temizlik çalışması yürüttü. Fen İşleri Müdürlüğü ise eksikleri olan yerlerde badana, boya, bakım ve onarımlar yaparak eksikleri giderdi.

İBADETHANELER RAMAZAN’A HAZIR

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Ramazan ayı öncesi camilerde titiz bir çalışma yürüttüklerini belirterek, “Yılın 12 ayı camileri, cem evlerini, kiliseyi ayırt etmeden temizliyoruz. Gelen taleplere anında yanıt veriyoruz. Ramazan ayı öncesi arkadaşlarımız camilerde özel bir çalışma yaptı. Ayrıca gerektiği yerlerde bakım ve onarımlar yapıldı. Temizlik çalışmalarımız birçok belediyeye de örnek oldu. Bu işi nasıl yaptığımızı anlattık. Secdeye gelen alınların temiz bir zemine değmesi için çabalıyoruz. Tüm hemşehrilerime hayırlı Ramazan diliyorum” dedi.

Öte yandan Bayraklı Belediyesi ilçenin 11 farklı noktasında kuracağı iftar çadırlarında her gün 4 bin vatandaşı ağırlayacak. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ardahan'da AK Parti ve CHP 1'er Milletvekili Çıkardı

Ardahan'da AK Parti ve CHP 1'er Milletvekili Çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık