Ana Sayfa GÜNDEM HALKIN İNANCI SANDIKLARA YANSIDI

HALKIN İNANCI SANDIKLARA YANSIDI

İzmir Doğru Yol Partisi il başkanı Aygül Horasan 24 Haziran seçim sonuçlarını Türk halkının demokrasi hasretinin sandıklara yansıması olarak değerlendirdi ve şu açıklamayı yaptı.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2018 Salı 13:19
HALKIN İNANCI SANDIKLARA YANSIDI

İzmir Doğru Yol Partisi il başkanı Aygül Horasan 24 Haziran seçim sonuçlarını Türk halkının demokrasi hasretinin sandıklara yansıması olarak değerlendirdi ve şu açıklamayı yaptı.
‘’ Öncelikle 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimlerinin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Ortaya çıkan resmi olmayan sonuçlara göre, Türk halkı yüzde 52.5 oy oranıyla Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin ilk başkanı olduğunu ilan etti. Öncelikle Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı bu başarısından dolayı kutluyorum. Meclis dağılımında ise AK Parti’nin ancak MHP ile beraber çoğunluğu elde edebilmesi, uzun zamandır mecliste görmediğimiz koalisyonu Türkiye’nin gündemine taşıdı. Uzun yıllardır tek başına iktidar olan AK Parti’nin MHP ile nasıl bir uyum sağlayacağını hep beraber yaşayarak öğreneceğiz. Muhalefetin bu saatten sonra derhal toplanarak nerede hata yaptıklarını irdeleyerek kendilerine çeki düzen vermesi gerekmektedir. Seçimlerin sonuçlanması ile ülke gündeminin siyasetten hızlıca ekonomiye dönmesi ve acil şekilde yapısal reformlara başlanması da gerekmektedir. En temel sorunlarımız olan, Türk Lirası’nın değer kaybı, yükselen enflasyon ve özellikle uluslararası piyasalarda Türkiye ekonomisinin güven vermemesine ivedilikle çözüm üretmek gerekmektedir. Kimseyi ötekileştirmeden tüm toplumu kucaklayan siyasi anlayışla, vatandaşın huzur ve refahı için kolları sıvamak lazım. Kişisel hırs ve öfkeleri bir kenara bırakarak elbirliği ile çalışmalara devam etmek gerektiğini özellikle vurgulamak isterim. Seçim sonuçları ülkemize tekrar hayırlı olsun.’’
AYGÜL HORASAN
DYP İZMİR İL BAŞKANI

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kocamaz: Seçim Kurulu ve mahkemelere güveniyoruz

Kocamaz: Seçim Kurulu ve mahkemelere güveniyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık