Ana Sayfa GAZETE SAYFALARI Hata değil, Türkiye’ye Karşı Açık bir Tavırdır

Hata değil, Türkiye’ye Karşı Açık bir Tavırdır

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ, Norveç’teki NATO tatbikatında yaşanan skandala tepki göstererek bu durumun kişisel bir hata değil, Türkiye’ye karşı bir tavır olduğunu söyledi. İzmir teşkilatının Ebruli

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2017 Pazartesi 17:28
Hata değil, Türkiye’ye Karşı Açık bir Tavırdır

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ, Norveç’teki NATO tatbikatında yaşanan skandala tepki göstererek bu durumun kişisel bir hata değil, Türkiye’ye karşı bir tavır olduğunu söyledi. İzmir teşkilatının Ebruli Düğün Salonunda gerçekleşen Divan Toplantısı’nda konuşan Ağdağ, Norveç’te yaşanan rezaletin basit bir hata olarak geçiştirilemeyeceğine dikkat çekti.

SP’li Ağdağ, “Sovyet bloğunun dağılması nedeniyle NATO, 1990 yılında İskoçya’da yapılan toplantıda strateji değiştirerek İslam’ı kendisine yeni düşman olarak belirlemiştir. Müslümanları hedef almıştır. NATO gibi büyük bir kurum içinde yaşanan bu skandalın kişisel bir hata diye görülmesi mümkün değildir. Türkiye’ye karşı açık bir tavırdır. Tabi Türkiye’nin de artık dış politika konusunda yeni bir yol haritası belirleyip kendine yeni bir strateji çizmesi gerekir.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Enflasyon milleti inim inim inletiyor” cümlesini hatırlatan Atik Ağdağ,bunun bir tespit olarak değerlendirilmesinin doğru olmayacağını savundu. Ağdağ, enflasyonun milleti inletmemesi için hükümetin mali tedbirler almak zorunda olduğunu vurguladı. Mali tedbir denilince iktidarın aklına vergi artırımı ve zam geldiğini iddia eden SP’li Ağdağ, “Yeni ekonomik adım ve hamlelere ihtiyaç var. 15 yıldır iktidardalar ama hala durum tespiti yapıyorlar. Bu millet size ne istediniz de vermedi. Her türlü yetki elinizde. Sizi iş yapmaktan alıkoyan şey nedir. Bu süreçte altı kez milli eğitim bakanı, yedi kez eğitim sistemi değişti. Adalet, en ağır yara alan kurum, en güvensiz kurum durumundadır. Belediye başkanları istifa ettirildi. Eğer bu başkanlar suç işlemişlerse bunun mahalli yargıdır. Teslim edersin, gereği yapılır. İstifaya niye zorluyorsun.” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi teşkilatlarında heyecanlı ve bereketli bir çalışma olduğunu dile getiren Ağdağ, milletin imkân vermesi halinde tarih içerisinde çok büyük anlamlar ifade edecek işler yapacaklarını kaydetti. İzmir teşkilatındaki azim, gayret ve dinamizmi tebrik eden Ağdağ, huzur, barış, esenlik yolunun Saadet Partisi’nden geçtiğini belirtti.

Çok sayıda partilinin katıldığını divan toplantısında çeşitli partilerden Saadet Partisi'ne katılanlara rozet takıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık