Ana Sayfa GÜNDEM HDP Milletvekili Irgat, Kars halkını büyük kongreye davet etti

HDP Milletvekili Irgat, Kars halkını büyük kongreye davet etti

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, Kars halkını partisinin 11 Şubat Pazar günü Ankara’da gerçekleştirileceği 3. Olağan Büyük Kongresine davet etti.

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2018 Perşembe 10:30
HDP Milletvekili Irgat, Kars halkını büyük kongreye davet etti

Milletvekili Mizgin Irgat, HDP Kars İl Eşbaşkanı Ekrem Savcı ve HDP Eski Kars Milletvekili Şafak Anli İle birlikte il binasında basın toplantısı düzenledi.

Irgat gazetecilere yaptığı açıklamada, 3. büyük kongreye giderken halklarına çağrıda bulunduklarını belirterek, barış, demokrasi, özgürlük, hak, adalet, emek, kadın erkek eşitliği çağrısıyla Ankara’da buluşacaklarını söyledi.

Tüm Türkiye halklarını ve Karslılara kongreye davet eden HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat: “Gerçekten yaşadığımız bunca yolsuzluk ve bunca problemin karşısında, OHAL koşullarında ve OHAL’e rağmen taleplerimizden vazgeçmeden Ankara’da halklarımızla beraber bu taleplerimizi yineleyeceğiz. HDP olarak yola çıktığımız ilk günden bu güne kadar söylediğimi, programımızda ve tüzüğümüzde bulunan söylemlerinizi tekrarlayarak kongremizi yapacağız. Bu sadece bir kongre değildir. Türkiye’de yaşayan bütün halklarımız, sistemin şu anda mağduru olan, işlerinden haksız yere ihraç edilen, eşit bir şekilde emeklerinin karşılığını alamayan, gerçek anlamda yaşadığımız büyük ekonomik sıkıntılara rağmen bütün özgürlüklerin askıya alındığı, OHAL’e rağmen ‘üçüncü bir yol mümkün’ diyoruz. ‘Barış ve özgürlük mümkün’ diyeceğiz. Bu da halklarımızın bir araya gelmesiyle özgürlük, barış ve demokrasi bloğunun oluşması ile mümkün olacağına inanıyoruz. HDP milletvekilleri olarak sahadayız ve çalışmalarımıza devam edemiyoruz. Ben de Kars’tayım. Kars’tan bütün Türkiye’ye seslenmek istiyorum, halklarımıza, kardeşlerimizle, gençlerimize, HDP’ye oy veren vermeyen ve gerçekten bu ülkenin aydınlık geleceğini kendisine dert edinen her kesi biz 11 Şubat’ta Ankara Büyük Arena Salonunda hep bir arada olmaya davet ediyoruz. Hep beraber yekvücut, tek bir ağızdan barışı, özgürlüğü, eşitliği ve emeği haykıracağız. Eminim ki kongremiz büyük bir coşkuyla geçecek. Umuyor ve diliyorum ki keyfi bir şekilde engellemeler gerçekleşmez. Buradan bunu bir kez daha dile getiriyoruz. HDP, Türkiye demokrasisi için bir nefestir. Bu anlamıyla olmazsa olmazdır. Bu temelde bizde HDP olarak ilk günden bu güne taleplerimizi 11 Şubat’ta bütün Türkiye ve dünya ile paylaşacağız. Her kese saygı ve saygılarımızı sunuyoruz.” Dedi.

HDP Kars İl Eşbaşkanı Ekrem Savcı da açıklamasında 3. Olağan Kongreye gitmek isteyenler ile Cumartesi günü saat 13’te il binasında bir araya geldikten sonra otobüslerle Ankara’ya hareket edeceklerini ve 11 Şubat’ta yapılacak olan kongreye katıldıktan sonra aynı gün Kars’a geri döneceklerini söyledi.

http://www.siyasalbirikim.com.tr/hdp-milletvekili-irgat-kars-halkini-buyuk-kongreye-davet-etti/6847/

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yok böyle zam! Fiyatı 14 liraya çıktı

Yok böyle zam! Fiyatı 14 liraya çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık