Ana Sayfa GÜNDEM HEP BİRLİKTE ARILARI KURTARALIM

HEP BİRLİKTE ARILARI KURTARALIM

Soframıza gelen gıdaların üçte birini arılara borçluyuz. Çünkü arılar polenleşme yoluyla dünyadaki tarımsal üretimin artmasına katkıda bulunuyorlar. Dolayısıyla arıların geleceği bizim geleceğimiz demek. Arılara zarar veren böcek ilaçlarının yasaklanması için başlattığımız kampanyaya bu bağlantıyı tıklayarak katılabilirsin.

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2018 Cumartesi 19:25
HEP BİRLİKTE ARILARI KURTARALIM

Soframıza gelen gıdaların üçte birini arılara borçluyuz. Çünkü arılar polenleşme yoluyla dünyadaki tarımsal üretimin artmasına katkıda bulunuyorlar. Dolayısıyla arıların geleceği bizim geleceğimiz demekArılara zarar veren böcek ilaçlarının yasaklanması için başlattığımız kampanyaya bu bağlantıyı tıklayarak katılabilirsin.

 

Tarımsal ilaçlamada kullanılan neonikotinoidlerin arılar üzerinde doğrudan ya da dolaylı pek çok ölümcül etkileri var. Öncelikle arılar bu ilaçlara maruz kaldıklarında zehirlenip direkt ölebiliyorlar. Arıların sinir sistemini etkileyerek yollarını kaybetmelerine ve ölmelerine neden olması da pestisitlerin dolaylı etkilerinden yalnızca biri. Hem arıların hem de tarımın geleceği için ciddi bir tehdit oluşturan neonikotinoidler vakit kaybetmeden yasaklanmalı.

Dünyada Çin’den sonra en fazla bal üreten ülke Türkiye. Kovan sayısındaysa ilk beş ülke arasında. Arıların ölümüne neden olan tarım ilaçları Türkiye ekonomisini de tehdit ediyor.

Avrupa Birliği’nde, arı sayısındaki azalmayla birebir ilişkilendirilen üç neonikotinoidin açık alanlarda kullanımı birkaç ay önce yasaklandı. kardeş, bu ilaçların Türkiye’de de yasaklanması için sen de harekete geç, gıdamızı ve arıları kurtar!...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şırıngayla çamaşır suyu enjekte edip jiletle kesmiş

Şırıngayla çamaşır suyu enjekte edip jiletle kesmiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık