Ana Sayfa KÜLTÜR-SANAT HOCA DERSE ALBÜMÜYLE DEVAM EDİYOR

HOCA DERSE ALBÜMÜYLE DEVAM EDİYOR

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2018 Cumartesi 16:36
HOCA DERSE ALBÜMÜYLE DEVAM EDİYOR

İTÜ Türk musikisi devlet konservatuarı ilk dönem ve ilk mezunlarından olan Gürkan Özpeker, daha sonra okulunda 15 yıl boyunca TAR hocası olarak görev aldı. 37 yıl boyunca TRT İstanbul radyosunda ses sanatçısı olarak da görev yapan Gürkan Özpeker, akordeon, bağlama tar gibi birçok enstrüman da çalıyor. İlk albümünü 1980’li yıllarda Orhan Gencebay’ın sahibi olduğu kervan plaktan çıkaran usta müzik adamı, 2. Albümünü çaçan müzik etiketiyle sevenleriyle buluşturduktan sonra bu güne kadarda bir daha albüm yapmadı.

 

Uzun bir aradan sonra yeniden albüm çıkarmasını da usta müzik adamı Gürkan Özpeker şöyle açıkladı “ TRT kurumundan emekli olduktan sonra sevenlerime kalıcı bir yadigâr bırakmak istedim. Albümün adını da bu yüzden Yadigâr koydum. Yadigâr albümü 40 yıllık birikimimi koyduğum bir çalışma oldu. Türkü albümü yaptık ama alt yapılarda hiç bağlama çalmadı. Halk müziği ezgilerini keman grubu kullanarak ortaya çıkardık, türkülerimizi otantik değil klasik yapıda sunmaya çalıştım” dedi. 90’ın üzerinde eserinin de çeşitli sanatçılar tarafından yorumlandığını dile getiren Gürkan Özpeker eserleri, Bülent Ersoy yorumuyla “Geceler”, Sibel Can yorumuyla “Ağladım Olmadı” ve Seda Sayanın seslendirdiği “Seviyor musun?” gibi birçok beste sıralanır. Yadigâr albümünün müzik yönetmenliğini de kendi yapan Gürkan Özpeker, çalışmasını ST müzik yapım logosuyla sevenlerine sundu.

 

Aranjörlüğünü Yaşar Taner’in üstlendiği, Gürkan Özpeker imzalı Yadigâr albümünde Türkiye ve TRT kurumunun en iyi müzisyenleri eşlik etti. İlk klip çalışmasını memleketi Erzurum’un simgeleşmiş eseri “Hani Yaylam” isimli türküye Erzurum’da yapmak istediğini ifade eden Gürkan Özpeker, müziğin mutfağını sevdiğini bu yüzden çok sahnede olmadığını dile getirirken Yadigar albümüyle sahne ve konser çalışmalarına ağırlık vereceğini söyledi. ST müzik yapım logosuyla sunulan Yadigâr albümü sadece müzik severlere değil, müzik dünyasına da bir ders teşkil ediyor.

ST MÜZİK YAPIM BASIN DANIŞMANI

SELÇUK AKA

0535 577 47 19

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık