Ana Sayfa İZMİR Hükümete "maden kazaları" eleştirisi

Hükümete "maden kazaları" eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Çalışma şartlarının en ağır olduğu alan yer altında çalışan madencilerimizin alanıdır. Maden kazalarında Türkiye Avrupa birincisi. En çok ölümlü kazalar neden Türkiye’de oluyor?” dedi.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2018 Salı 16:22
Hükümete

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu. Bugünün 4 Aralık Madenciler Günü olduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, “Çalışma şartlarının en ağır olduğu alan yer altında çalışan madencilerimizin alanıdır. Maden kazalarında Türkiye Avrupa birincisi. En çok ölümlü kazalar neden Türkiye’de oluyor? Soma’daki, Zonguldak’taki olayları düşünün bütün bunların nedeni tedbir alınmadan işçinin yer altına indirilmesidir. Elin oğlu her türlü önlemi alır sonra işçiyi aşağı indirir. Biz işçiyi aşağı indiririz işçi öldükten sonra tedbir alırız” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞIN SOFRASINDAKİ ENFLASYON DEVAM EDİYOR”
Enflasyondaki düşüşü değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Vatandaşın sofrasındaki enflasyon devam ediyor otomobil fiyatları düştü efendim enflasyon da düştü. Bizim derdimiz otomobil alanlar değil onların durumu iyi bizim derdimiz ne? Asgari ücretle geçinen, iş bulamayan işsiz, emeklilikte yaşa takılanlar, asgari ücretin altında da aylık alanlar. 1 milyon 800 bin kişi asgari ücretin altında aylık alıyor” ifadelerini kullandı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İZMİR'İN YENİ KAPTANLARI ÇAMDİBİ'NDE!

İZMİR'İN YENİ KAPTANLARI ÇAMDİBİ'NDE!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık