Ana Sayfa İZMİR İMAF’IN SOKAK İFATRINDA BEREKET VAR

İMAF’IN SOKAK İFATRINDA BEREKET VAR

İzmir Mardinliler Federasyonu (İMAF) Basmane semtinde halka açık iftar yemeği düzenledi. Bin kişilik yemeğin dağıtıldığı iftarda semtte yaşayan Suriyeli göçmenler de iftar yapma şansı buldu.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2016 Pazar 23:28
İMAF’IN SOKAK İFATRINDA BEREKET VAR

İzmir Mardinliler Federasyonu (İMAF) Basmane semtinde halka açık iftar yemeği düzenledi. Bin kişilik yemeğin dağıtıldığı iftarda semtte yaşayan Suriyeli göçmenler de iftar yapma şansı buldu.

İMAF, Basmane’de bin kişinin katıldığı iftar yemeği düzenledi. Tarihi Altınpark Kıraathanesi’nde düzenlenen iftara Mardinliler Vakfı Onursal Başkanı Aziz Bedir, Anadolu Birliği Derneği Onursal Başkanı Koçali Al da katıldı.

İMAF Genel Sekreteri Beşir Tunç’un organize ettiği iftar etkinliğinde Basmane halkı, Suriyeli göçmenler ve Mardin yöre dernekleri temsilcileri aynı sofrada oruç açtı.

TABANA ULAŞMAK ASIL HEDEFİMİZ

İMAF Genel Başkanı Ferhan Ademhan, etkinliği organize eden Genel Sekreter Beşir Tunç’a teşekkür ederek, “Bugün burada halkımızla aynı sofrada buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mübarek Ramazan ayında hem dayanışmayı büyütüyoruz hem federasyonumuzun çatısı altında doğal olarak var olan tabanımızla buluşuyoruz. Bu tür etkinlikler bizi daha çok birbirimize yakınlaştırıyor. Daha da güçleniyoruz. Bu etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.

Ademhan, Ramazan ayının tüm Ortadoğu ve Türkiye’ye de barış getirmesini umut ettiklerini kaydederek, “Ülkemizde akan kanın bir an önce durmasını istiyoruz. Ramazan ayı ülkemizde ve coğrafyamızda ihtiyaç duyduğumuz barış için çok önemli bir fırsat” dedi.

HERKES DAYANIŞMAYA KATKI SUNMALI

İftar yemeğini organize eden İMAF Genel Sekreteri Beşir Tunç da, özellikle Suriyeli göçmenlerle dayanışma sağlamanın önemine dikkat çekerek, “Basmane semtinde yaşayan Suriyeli kardeşlerimizle yan yana gelmek bizim için çok değerli. Bugün bu sofrada Mardinli, Manisalı, Konyalı…her kentten kardeşimiz var. Bir arada olmak kardeşliğimizi pekiştiriyor. Bugün bin kardeşimizle aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşadık. Herkesi bu dayanışmaya katkı koymaya çağırıyorum” açıklamasını yaptı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DİKKAT SU KESİNTİSİ

DİKKAT SU KESİNTİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık