Ana Sayfa GÜNDEM İngiltere Parlamentosunda Skandal! Her 9 Dakikada Bir Cinsel İçerikli Sitelere Giriş Yapmışlar

İngiltere Parlamentosunda Skandal! Her 9 Dakikada Bir Cinsel İçerikli Sitelere Giriş Yapmışlar

İngiltere parlamentosundaki bilgisayarlarda, geçen yıl Haziran ve Ekim ayları arasında her 9 dakikada bir cinsel içeriklere erişim girişiminde bulunuldu.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2018 Salı 17:31
İngiltere Parlamentosunda Skandal! Her 9 Dakikada Bir Cinsel İçerikli Sitelere Giriş Yapmışlar

İngiltere parlamentosundaki taciz skandalının yankıları sürerken, parlamentodaki bilgisayarlarda geçen yıl 4 ayda, her 9 dakikada bir cinsel içerikli sitelere erişim girişiminde bulunulduğu belirtildi. Edinilen verilere göre, haziran ile ekim ayı arasında parlamentonun internet ağında bu yönde 24 bin 473 girişim tespit edildi.

GÜNDE 160 DEFA İZLEMİŞLER

Bu sayı, milletvekilleri ve personelin de aralarında bulunduğu ağ kullanıcılarının günde ortalama 160 kez cinsel içerikli film izlemeye çalıştığını gözler önüne serdi. Bu veri parlamentonun filtreleme sisteminin 9 bin 467 girişimi engellediği eylül ayında, bu yöndeki denemelerde keskin bir artış olduğunu da gösterdi.

2016'DA ÇOK DAHA FAZLAYDI

Bir parlamento sözcüsü, çalışanlarıncinsel içerikli sitelere kasıtlı olarak girmeye çalışmadığını iddia etti. Bu arada elde edilen bu sayı ocak ile şubat aylarını kapsamıyor. Yetkililer geçen yıl veri sayım tekniği ile depolama parametrelerini değiştirdiklerini açıklamıştı. Ancak 2017'de bu yöndeki girişimler daha önceki yıllara kıyasla çok daha az. Zira 2016 yılında cinsel içerikli sitelere erişim yönünde 113 bin 208 girişim kaydedilmişti.

BİLGİSAYARINDA "AŞIRI" MATERYALLER BULUNDU

Diğer yandan bu veri, taciz skandalının İngiltere'ye sıçradığı bir dönemde ortaya çıktı. İngiltere Başbakan Yardımcısı Damian Green'in parlamentoda kullandığı bir dizüstü bilgisayarda "aşırı pornografik" içerik bulunduğu iddia edilmişti. İçişleri Bakanlığı yürüttüğü soruşturmanın ardından Green'i kusurlu bulmuştu. Green hakkındaki soruşturma Kate Maltby'ı taciz ettiği iddialarını da kapsıyordu.

İngiltere İşçi Partisi milletvekili Ivan Lewis de taciz suçlamaları nedeniyle görevden uzaklaştırılmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yok böyle zam! Fiyatı 14 liraya çıktı

Yok böyle zam! Fiyatı 14 liraya çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık