Ana Sayfa DÜNYA İNSANLIK AYIBININ YIL DÖNÜMÜNDE !

İNSANLIK AYIBININ YIL DÖNÜMÜNDE !

İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ SREBRENİTSA ANMA TÖRENLERİ İÇİN YOLA ÇIKTI, DERNEK BAŞKAN GÜL; "SREBRENİTSA SOYKIRIMINI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ"

Giriş Tarihi: 9 Temmuz 2017 Pazar 10:19
İNSANLIK AYIBININ YIL DÖNÜMÜNDE !

DOĞAN PROPOL / HABER MERKEZİ

Avrupa’nın göbeğinde BM ve Hollandalı askerlerin göz yumması neticesinde Avrupa’nın göbeğinde yüz yılın soykırımı olarak tarihe geçen bu vahşeti anma törenlerine her yıl katılan İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği bu yılda acılara ortak olmak için bir otobüs dernek üyesi yola çıktı.

Törene katılmak için yola çıkan İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Üyeleri bu olay çok acı verici bizlerde birer anne, eş ve evlat olarak bu acılar bizleri tabi çok üzüyor, acılarına ortak olabilmek için bizlerde anma törenlerine katılıyoruz. Bu organizasyonu ayarlayan Derneğimize ve Başkanımız Abdullah Gül’e teşekkür ediyoruz diyerek düşüncelerini dile getirdiler.

SOYKIRIMI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ.
İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Abdullah Gül şunları söyledi;
"İzmir Bosna Sancak Derneği olarak bu soykırımı unutturmamak için ve anma törenlerine katılmak için bizlerde İzmir’den yola çıkıyoruz. Srebrenitsa bizlerin içinde birer yara çünkü bu soykırım Avrupa nın göbeğinde BM gözleri önünde gerçekleşti.

Bir gece de 8372 boşnak vahşice hunharca katledilmiştir. İnsanlıktan nasibini almayanlar bu vahşeti soykırımı gerçekleştirmiştir. Soykırımın üzerinden 22 yıl geçmesine rağmen bu yıl ki törenlerde de 70 boşnak defnedilecek. Bakınız savaşın üzerinden yıllar geçmesine rağmen halen toplu mezarlar çıkıyor. Bu bizleri çok üzüyor. Bu soykırımı unutmadık unutturmayacağız" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık