Ana Sayfa İZMİR İŞKUR ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden geçici iş umudu

İŞKUR ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden geçici iş umudu

Kültür ve Turizm Bakanlığının, İŞKUR'un, işsizlikle mücadele için Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) projeleri çerçevesinde, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün çeşitli birimlerine 123 kişi alınıyor.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2016 Pazartesi 22:52
İŞKUR ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden geçici iş umudu

İŞKUR'un, işsizlikle mücadele için iş arayan kişiler için geçici de olsa çözüm olacak projeleri büyük ilgi görüyor. İŞKUR bu programını Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) olarak adlandırıyor. Bu uygulama iş imkanlarının kısıtlı olduğu, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde, işi olmayan vatandaşların kısa süreli istihdamını sağlamayı hedefliyor.

İzmir Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı Turizm Danışma Büroları başta olmak üzere çeşitli birimlerde çalıştırılmak üzere; Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 123 kişi mülakat sınavı ile işbaşı yapıyor.

TYÇP kapsamında, İzmir Kültür ve Turizm Müdürlüğüne alınacak 123 kişi için başvurular, İŞKUR'un sitesinden TYÇP butonu ile işaretlenerek yapılıyor. Daha sonra il müdürlüğünce oluşturulan komisyon, kişileri mülakat sınavına tabi tutularak İŞKUR’dan da onay alınarak işbaşı yaptırılıyor. Yetersiz başvuru durumunda yine Bakanlık ve İŞKUR’un onayı ile tekrar başvuru açılabilecek. Gerekli detaylı bilgi İŞKUR’dan öğrenilebileceği de kaydedildi.

İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdulaziz Ediz, program kapsamında 6 ay boyunca, haftada 5 gün, çalışma karşılığı sigortalı ve asgari ücret üzerinden ödemelerinin yapılacağını açıkladı. 1 Haziran’dan Aralık ayı sonuna kadar  geçerli İŞKUR’un TYP şartlarına uyanların alınacağını açıklayan Ediz, bu programa katılacakların sosyal güvenlik primlerinin de İŞKUR tarafından ödeneceğini belirtti. Ediz,  "Dil bilme şartı arıyoruz. İşe alınacak olanlar kuruma bağlı turizm danışma büroları, kütüphaneler, gibi müdürlüğümüze bağlı il merkezi ve ilçelerdeki bağlı birimlerde çalışacak. 18-30 yaş arası aralığında ve her biri yabancı dil bilenler alınacak. Bu proje ile hem bizim açısından hem de kendileri açısında halkımıza faydalı olacağımıza inanıyoruz." Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DİKKAT SU KESİNTİSİ

DİKKAT SU KESİNTİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık