Ana Sayfa EKONOMİ İZMİR 2017 DE KÖY-KENT OLMAYACAK

İZMİR 2017 DE KÖY-KENT OLMAYACAK

Adalet ve Kalkınma Partisi Narlıdere ilçe başkanı Aslan Bilgi, CHP zihniyetinin, Ecevit’in mirasını, şehrimiz köyleştirme hamlesi yani Köy-Kent olmayacağını ilçe vatandaşlarına üç müjde ile açıkladı.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2016 Cumartesi 22:34
İZMİR 2017 DE KÖY-KENT OLMAYACAK

 EMİR ATİLHAN: EGE METROPOL GAZETESİ/ Adalet ve Kalkınma Partisi Narlıdere ilçe başkanı Aslan Bilgi, CHP zihniyetinin, Ecevit’in mirasını, şehrimiz köyleştirme hamlesi yani Köy-Kent olmayacağını ilçe vatandaşlarına üç müjde ile açıkladı.

 

  Bilgi Bilgi’nin müjdeleri yalnızca Narlıdere halkına değil tüm İzmir de yaşayan vatandaşların oh demesine sebep olurken, Labirente dönen ulaşım hizmetinin de bir an önce elden geçirilmesini gündeme getirdi.

 

  Yaptığı çalışmalar ile basında sıkça yer alan ve vatandaşlar tarafın takdir edilen çalışmaları ile tanınan ilçe başkanı Bilgi için teşkilet mensupları da “başkanımız ilçemiz için büyük bir şanstır, Allah başımızdan eksik etmesin” diyorlar.

 

   İzmir’in en zor ilçelerinin başında gelen ve başkanlık yapmanın tabiri caizse “Deveye  Hendek Atlatmak Kadar” zor olan Narlıdere de göreve geldiği günden bu yana daima hiç yapılmamış, yapmaya bir çok yöneticinin cesaret edemediği etkinliklere  başarı ile imza atan Bilgi, Sosyal Demokratlığı ile tanınan ilçede herkesin sevgisini kazanmayı başarmış, çoğu zaman demokrat kesimdeki insanların dahi yardım için baş vurdukları bir yapıya sahip.

 

 İLÇE İÇİN ÜÇ MÜJDE İLE GÖNÜLLERDEKİ YERİNİ PEKİŞTİRDİ

 

    2017 için verdiği ilk müjde Ali Onbaşı barajı, Orman ve Su İşleri bakanlığı tarafından Ali Onbaşı Deresin Barajının ihalesinin yapıldığını ve 2017 de çalışmaların başlayacağını, barajın etrafında rekreasyon alanlarını yapılacağını, kamp ve piknik alanları, yürüme yolları ve spor aktiviteleri ile spor malzemelerinin konacağını, hizmetin her vatandaşın rahatça ulaşabileceği şekilde düzenleneceğini söyledi.

 

  Vatandaşlardan çok büyük bir istek geldiği konut sorununa çözüm olarak ilçeye TOKİ’nin kurulacağını, insanların kira öder gibi ev sahibi olacaklarının müjdesini de veren Bilgi “Çatalkaya Mahallesi Arıkent Sitesi üstündeki 56 dönümlük alana toplu konut yapılacak, TOKİ arazisi üzerindeki temel atma çalışmaları yakında başlıyor. Bu alana450 konut yapılacak, tüm teknik detaylar tamamlandı.

    Yukarı Köy mahallesindeki TAHTACI Alevilerin ilk yerleşim yerindeki SİT içerisinde bulunan 11 ev de restore edilerek sosyal yaşantıya kazandırılacak.

 

     ŞİRİNCE ÖRNEĞİ YERLEŞKE

 Bölge cazibe merkezi haline getirilecek, Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından bölgedeki Tahtacı Eveleri, yapılacak düzenlemeyle aslına uygun olarak restore edilecek. Tarihi evlerin bulunduğu ortam yerli ve yabancı turistlerinin akınına uğrayacak, bu projeyi de 2017 yılında başlatacak hem ilçemizin tanıtımına, hem de insanlarımıza gelir kaynağı olacak, verdiğim bütün sözlerin takipçisi olacağım” dedi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık