Ana Sayfa KÜLTÜR-SANAT İZMİR BOSNA SANCAK DERNĞİ’NDEN KÜLTÜR HİZMETİ

İZMİR BOSNA SANCAK DERNĞİ’NDEN KÜLTÜR HİZMETİ

İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ YAZAR ŞEFKA BEGOVİÇ LIÇINA’YI GETİRYOR

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2017 Cumartesi 15:40
İZMİR BOSNA SANCAK DERNĞİ’NDEN KÜLTÜR HİZMETİ

DOĞAN PREPOL / HABER MERKEZİ
İzmir Bosna Sancak Derneği Boşnakların başucu kitabı olmaya aday ‘Bosna Sancak Kadın Hikâyeleri’ Mercan Gerdanlık Kitabının Boşnak yazarı Şefka Begoviç Lıçına’yı İzmir’e getiriyor.

‘Bosna Sancak Kadın Hikâyeleri’ Mercan Gerdanlık kitabı Türkçe ’ye Saffet Atalay çevirirken, Nusret Sancaklı ve Samet Öztürk editörlüğünde Kastaş Yayınları’ndan çıkarak Türkiye’de yaşayan Boşnaklarla buluşturdular.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül kitapla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;
Kadın Kollarımız Yazarın İzmir’e gelmesini talep ettiler bizlerde gerekli girişimlerde bulunarak 2 Aralık’ta İzmir’de İmza günü düzenleyerek İzmir’de yaşayan Boşnaklarla buluşturacağız.


Boşnak kültüründe kadının önemi ve yerinin anlatıldığı bir kitap diyebiliriz. Bu kitap öyle düşünüyorum ki Boşnakların başucu kitaplarından birisi olacak kitabın içinde değişik hikâyeler var.
İnanıyorum ki imza gününe çok sayıda Boşnak gelecek ve kitabı yazarına imzalatacak.
Bu kitabı almak isteyen Boşnak hemşerilerimize bir uyarı yapmak isterim, kitap yalnızca derneğimizden temin edilebilir. İzmir’de başka yerde bulamazsınız.
Bu kitabın Türkiye’de yaşayan Boşnaklarla buluşmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim dedi.

Şefka Begoviç Lıçına kimdir;
Bu gün Karadağ bölgesinde bulunan Bijelo Polje (Akova) da 1949 yılında dünyaya gelen yazar Yüksek Ekonomi Mezunu. Şu anda Ailesi ile birlikte Bosna’da yaşıyor. Evli ve üç çocuk annesi Yazar’ın çok sayıda ödülü bulunmaktadır. İlk kitabı ‘Duşa U Leptiru’ (Kelebek Ruhu) .
2012 yılında kardeşi ile birlikte 10.000 kelime, 3.000 bin halk deyimi ve 11.000 açıklamayı içeren ‘Sandzacki Rjecnik’ (Sancak Sözlüğü) çıkaran yazarın, İzmir’de Boşnaklarla buluşarak imzalayacağı ‘Bosna Sancak Kadın Hikâyeleri’ Mercan Gerdanlık Altıncı kitabıdır.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık