Ana Sayfa İZMİR İzmir’de Eğitimini Tamamlayan Askerlerin Yemin Etme Töreni Gerçekleştirildi

İzmir’de Eğitimini Tamamlayan Askerlerin Yemin Etme Töreni Gerçekleştirildi

İzmir Valiliği(BHİ) İzmir Valisi Mustafa Toprak, 1996/2 tertip (664 kişi), 19’uncu dönem sözleşmeli (32 kişi) ve 363’üncü kısa dönem (190 kişi) erler ile 363’üncü Atğm. adaylarının (33 kişi) Yemin Etme törenine katıldı.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2016 Cumartesi 17:19
İzmir’de Eğitimini Tamamlayan Askerlerin Yemin Etme Töreni Gerçekleştirildi

 

İstihkam Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı tarafından düzenlenen yemin törenine İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın yanı sıra; Kara Kuvvetleri Komutanlığı Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Kamil Başoğlu,İstihkam Okulu Eğitim Merkez Komutanı Tuğgeneral Osman Nadir Saylam, İl Jandarma Komutanı Jnd. Kd. Alb Hasan Koçyiğit, diğer rütbeliler ve askerlerin aileleri ile gaziler ve  davetliler  katıldı.

 

Yemin eden 919 asker adına istihkam erler Metin Temel ve Can Kerim Gürsoy, yaş kütüğüne plaket çaktı.

 

Eğitimlerini başarı ile tamamlayan personele belge ve hediyeleri İzmir Valisi Mustafa Toprak ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Kamil Başoğlu tarafından takdim edildi.

 

Vali Toprak’ı yemin etme merasimi için geldiği İstihkam Okulu ve Merkez Komutanlığında Okul Komutanı Tuğg. Saylam karşıladı.

 

Vali Toprak, ziyaret ettiği İstihkam Okulu ve Merkez Komutanlığında ilk olarak İstihkam Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı Şeref Defterini imzaladı, daha sonra Komutanları ziyaret etti.

 

Vali Toprak, yemin töreni ve ziyaret vesilesi ile yaptığı açıklamada,“Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; Devletimizin Varlığı ve Bağımsızlığı, Milletimizin huzuru ve Devletimizin güvenliği için hiç bir fedakârlıktan kaçınmayarak canla başla hizmet veren, tarihi şan, şeref ve başarılarla dolu bir teşkilattır.Böylesi yüce bir ocağı ziyaret etmekten büyük onur duyuyorum ve sizlere Ülkemizin savunma ve güvenliği için yapmış olduğunuz çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

 

Anayasamızın 72’nci maddesi gereği vatan hizmeti, “Her Türkün hakkı ve ödevi” olarak nitelendirilmiştir. Askerlik mükellefiyeti, evlatlarını ulusunun bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri saflarına bayram coşkusuyla uğurlayan, ve yemin törenini de coşku ve mutluluk ve gururla yapan “asker millet” kavramının yegâne örneği Türk Milleti için bir onur vesilesidir.Bu vesile ile,başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, vatan ve görev uğruna hayatlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyor, Gazi'lerimize minnettarlığımı ifade ediyor,Aziz Şehitlerimizin bize kutsal bir emanet olarak bıraktıkları ailelerine ve yakınlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu kutsal  törenimizin herkese hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor; sizleri gönülden sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

 

Tören geçişinin ardından aileler çocukları ile bir araya gelerek özlem giderdi. Org. Başoğlu ve Vali Toprak asker aileleri ile görüşerek mutluluklarına ortak oldular.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DİKKAT SU KESİNTİSİ

DİKKAT SU KESİNTİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık