Ana Sayfa EKONOMİ Kadın Girişimciler Acil Eylem Planı İstiyor

Kadın Girişimciler Acil Eylem Planı İstiyor

EGİKAD Başkanı Elmasoğlu: “Ekonomiyi yeniden canlandıracak tedbirleri acil bekliyoruz”

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2016 Cuma 17:02
Kadın Girişimciler Acil Eylem Planı İstiyor

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla özellikle bu sezon can çekişen turizm sektörünü canlandırabileceğini belirterek yaşanan siyasi gelişmelerden ötürü durma noktasına gelen ekonominin tüm çarklarının yeniden harekete geçebilmesi için uygulanacak acil eylem planlarına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

 

EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu ile yönetim kurulu üyeleri Gusto Confiserie Çikolata Evi Bostanlı Şubesi’nin işletmecisi Banu Bardük Yalçın’ı işyerinde ziyaret etti. Aynı zamanda Veli Usta Dondurmaları’nı da Çeşme ve Alaçatı’dan sonra ilk kez İzmirlilerle buluşturan Yalçın’a teşekkür ederek gündeme ilişkin ekonomik değerlendirmelerde bulunan Başkan Elmasoğlu, Ramazan Bayramı’nın 9 güne çıkarılmasının Rusya ile yaşanan siyasi sorunlar ve gerçekleştirilen terör eylemleri nedeniyle kan kaybı yaşayan Türk turizmine yerli tatilcilerin can suyu etkisi yapacağını söyledi.

 

Yılbaşından beri 2.2 milyon turist kayıp

 

İş dünyası temsilcileri olarak belki de ilk defa bu kadar uzun bir tatili tasvip edebileceklerini vurgulayan Elmasoğlu, “Turizmcilerimiz umudunu yerli turistlere bağlamış durumda. Edinilen bilgilere göre Antalya’da haziran ayının ilk 12 gününde geçen yılın aynı ayına göre 330 bin turist kaybı var. Yılbaşından bu yana ise Antalya, İstanbul, Muğla, Aydın ve İzmir’in turist sayısında 2.2 milyon kişi azalma var. Umarız, dokuz günlük tatil kararı sezona iyi bir başlangıç yapamayan turizm sektörümüzün sıçramasına olanak tanır” dedi.

 

Ülkede gerçekleştirilen terör eylemleri ile komşularla yaşanan siyasi sorunlar nedeniyle bir tek turizm sektörünün değil ekonomiyi oluşturan tüm bileşenlerin etkilendiğinin altını çizen Elmasoğlu, “Hükümetimizden Türkiye’nin üzerinde dolaşan karabulutları bir an evvel dağıtacak acil eylem planlarını hayata geçirmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

 

Ziyaret sonunda EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, Banu Bardük Yalçın’a derneğin plaketini takdim etti.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Madencilerden “Bayyurt”a açık destek

Madencilerden “Bayyurt”a açık destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık