Ana Sayfa EĞİTİM KARABAĞ: “YETER Kİ İSTEYİN”

KARABAĞ: “YETER Kİ İSTEYİN”

Başkan Karabağ, mezun olduğu okulun öğrencilerine diplomalarını verdi.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2017 Perşembe 17:34
KARABAĞ:  “YETER Kİ İSTEYİN”

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, 1969 yılında mezun olduğu Bayraklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin mezuniyet törenine katıldı. Etkinlikte yaptığı konuşmada öğrencilere yeni eğitim hayatlarında başarılar dileyen Karabağ, dereceye giren öğrencilere hediye verdi. Başkan Karabağ, “Gecekondu bölgelerindeki okullardan çıkan öğrencilerin başarılı olmayacağı düşüncesini kafanızdan çıkarın. Yeter ki isteyin” dedi. 

 

Bayraklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2016-2017 dönem mezunlarını verdi. Düzenlenen törene katılan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, öğrencilik yıllarındaki anılarını öğrencilerle paylaşarak, üniversite hayatlarında başarılar diledi.

 

İNANIN!

 

Gecekondu semtlerinden belediye başkanı, cumhurbaşkanı çıkabileceğini ve öğrencilerin buna inanmaları gerektiğini ifade eden Başkan Karabağ, “Okulumuz bugün teknik lise. Benim okuduğum dönem ortaokuldu. Buradan mezun oldum. Mithatpaşa Endüstri meslek lisesi çıkışlı bir mühendisim. Okulda anılarımız çok. Benim okuduğum zaman burası yeniydi. Yan tarafta bir istimlak alanı var. Orayı kamulaştırıp okul alanın genişletmeyi planlıyoruz. Kızım da buradan mezun. Ege Üniversitesi çıkışlı bir sınıf öğretmeni. O zamanlar burası daha kırsaldı. Gecekondu bölgelerindeki okullardan çıkan öğrencilerin başarılı olmayacağı düşüncesini kafanızdan çıkarın. Yeter ki siz isteyin. Bizim BAYGEM dershanemizde hep bu okullardan öğrencilerimiz var. Bu yıl tıp mezunu verdik. Gecekonduda örnek model biziz. Buralardan belediye başkanı da çıkar. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı da olursunuz inşallah. Sizleri daha iyi yerlerde görürüz. Bayraklılı olmaktan, sizin okulunuzdan mezun olmaktan dolayı onur duyuyorum. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Başkan Karabağ, daha sonra başarılı öğrencilere hediyeler verdi, tüm mezunları kutladı. Karabağ, öğrencilerle bir süre sohbet etti.  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık