Ana Sayfa SİYASET KAYA’DAN KOCAOĞLU’NA SERT ÇIKIŞ

KAYA’DAN KOCAOĞLU’NA SERT ÇIKIŞ

İz Ban Torbalı Selçuk hattının açılış töreninde kürsüye çıkan İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yine bir krize neden oldu.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2017 Cumartesi 00:18
KAYA’DAN KOCAOĞLU’NA SERT ÇIKIŞ

 EMİR ATİLHAN - EGEMETROPOL

 İz Ban Torbalı Selçuk hattının açılış töreninde kürsüye çıkan İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yine bir krize neden oldu.

   Miting alanında toplanan binlerce İnsanın, Kocaoğlu’nun konuşması sırasında attığı sloganlara sinirlenen başkan konuşmasını tamamlamadan kürsüden ayrıldı. Konuşmasında “bu proje bana belediyemize aittir, başbakan burada ona sorun” sözleri hayretle karşılandı.

   Kocaoğlu tarafından yaratılan bu kriz Ak Parti cephesinde büyük tepkilere yol açarken, Binali Yıldırımın “Kocaoğlu’un şekeri yükseldi” sözleri güne damgasını vurdu.

  İzmir Milletvekilleri peş, peşe açıklamalarda bulunuyorlar, Ak Parti İzmir milletvekili Mahmut Atilla Kaya da sosyal medya üzerinden şu paylaşımı yayınladı.

“Bu zamana kadar İzmir'in Büyükşehir Belediye Başkanı olarak temsil ettiğiniz makama saygı çerçevesinde seviyeyi hiç düşürmedim. Ancak bugün kullanmış olduğunuz dil ve sergilediğiniz tutum karşısında söyleyebileceğim tek bir şey var...

Evet, açık ve net söylüyorum, Aziz Kocaoğlu sen koca bir yalancısın. Herkesin gözünün içine bakarak yalan söylüyorsun.

İZBAN programından haberiniz olmadığını söylüyorsun. Bu tören için, TCDD Genel Müdürü bayramdan önce sizi arayıp bilgilendirmedi mi! 8 Eylül'ün Selçuk'un kurtuluş tarihi olduğunu, bu törenin de aynı günde yapılabileceğini söyledi ve mutabık kalmadınız mı! Selçuk Kurtuluş Günü'nde Toplu Açılış Töreni yapalım denildiğinde 'tamam, güzel olur' demedin mi! Şimdi çıkıp utanmadan, sıkılmadan, "programdan bir gün önce haberim oldu" diyorsun. Yazıklar olsun!

İZBAN'ın Selçuk'a ve Bergama'ya kadar uzatılması, Sn. Başbakanımızın 2011'de hazırladığı 35 Proje'den birisidir. Çıktın, bugün kürsüden 35 Proje'nin içindeki bir projeye 'benim projem' diyerek yine yalan söyledin. Bunun neresi senin projen!

Törende sana saygısızlık yapan tek bir kişi dahi yoktu. Sadece sen saygısız ve seviyesizce sağa sola bağırmaktan başka bir iş yapmadın. Her şey Selçukluların, İzmirli hemşehrilerimizin gözleri önünde cereyan etti. İzmirliler sizi çok iyi tanıyor, kimseyi kandıramazsın. Daha önce de, kendi partinin milletvekillerine, belediye başkanlarına, İzmirli hemşehrilerimize seviyesizce bağırıp çağırmadın mı! Bunu hep yapıyorsun. Bu, tarzın olmuş. Kendi deyiminle, köteksiz köy bulmuş geziyorsun. Ama artık yeter!

Derdin başka. Tekrardan aday olabilmek için türlü cenderelere girmeye başladın. Yalnız bunu çok belli ediyorsun. Siyasi planların uğruna ortamı germekten, insanlarımızın değerlerine saygısızlık yapmaktan artık vazgeç!

Nezaketsizsin, ne insanımıza, ne de kentimize saygın yok. Selçuk'un kurtuluş gününde sergilediğin bu tavır hiçbir zaman unutulmayacak.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz AK Gençlerden Sahurda Boyoz

AK Gençlerden Sahurda Boyoz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık