Ana Sayfa İZMİR Kentsel Mağdurlarına İMAF Desteği

Kentsel Mağdurlarına İMAF Desteği

İzmir Mardinliler Federasyonu (İMAF) Genel Başkanı Ferhan Ademhan, İzmir’de kentsel dönüşümün yapılacağı bölgelerde hak mücadelesi veren kurumlarla birlikte hareket edeceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2016 Çarşamba 20:59
Kentsel Mağdurlarına  İMAF Desteği

Kentsel Mağdurlarına  İMAF Desteği

İzmir Mardinliler Federasyonu (İMAF) Genel Başkanı Ferhan Ademhan, İzmir’de kentsel dönüşümün yapılacağı bölgelerde hak mücadelesi veren kurumlarla birlikte hareket edeceklerini söyledi.

Kentsel Dönüşüm Derneklerinin oluşturduğu Mahalleler Birliği üyeleri İMAF’ı ziyaret etti. Birlik Başkanı Halil Ecevit, İMAF’tan verdikleri mücadelede yanlarında olmalarını isteyerek, çalışmalarında geldikleri noktayı anlattı.

Karabağlar Kentsel Dönüşüm Hak Arayanlar Derneği’nin başkanlığını da yürüten Ecevit, iki tane plan askıya çıktığını ifade ederek, “İtirazlarımız değerlendirmeye alınmadı. İki dava açtık. Bakanlık davayı kazanamayacağını planları iptal etti. Ancak, aynı yerde aynı konumda plan çıkardı. Bu halkı bezdirmeye yönelik bir tutumdur” dedi.

AYM’DEN BAŞKA SEÇENEK BIRAKILMADI

Ecevit, son çıkan Torba Yasa ile verdikleri bütün hukuki mücadelenin boşa düşürüldüğünü kaydederek, “Hali hazırda geldiğimiz nokta Anayasa Mahkemesi’nde hak aramaktır. Bize hukuki olarak başka bir seçenek bırakılmamıştır” ifadesini kullandı.

Ecevit, AYM’ye itiraz etmek içinde 110 milletvekilinin imzası olması gerektiğinin altını çizerek, “Mecliste grubu olan partileri ziyaret ediyoruz. Hak arama mücadelemizde 110 milletvekilinin desteğini rahatlıkla bulacağımıza inanıyoruz” dedi.

BİZLER RİSK ALTINDAYIZ

Torba Yasa ile 16 mahallenin hak mücadelesinin boşa düşürüldüğünü anlatan Ecevit, “Bundan sonra riskli olan yaşam alanlarımız değil, yaşam alanlarında yaşayan bizler risk altındayız. Çünkü keyfi bir şekilde istenen tasarruf bu alanlar üzerinde uygulanabilecektir” sözlerine yer verdi.

Ecevit, 6704 sayılı Torba Yasa’daki elektrik ve su aboneliği maddesine de değinerek, bu maddenin bir yalandan ibaret olduğunu savundu. Ecevit, yakın zamanda Ankara’ya TBMM’ye giderek mahallelerindeki durumu anlatıp siyasi partilerden destek isteyeceklerini kaydetti.

ADEMHAN: YANINIZDAYIZ

İMAF Genel Başkanı Ademhan da, kentsel dönüşüm alanlarında hak mücadelesi veren derneklerle daha sıkı bir dayanışma içinde olacaklarının altını çizerek, “On binlerce hemşerimizin ve Anadolu’nun çeşitli yerlerinden kopup gelmiş halkımızın bu sorununa sessiz kalamayız. Bundan sonra atacağınız her adımda, her çalışmada yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim” dedi.

 

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM DERNEKLERİNİN OLUŞTURDUĞU MAHALLELER BİRLİĞİ DERNEĞİ FEDERASYONUMUZU ZİYARETTE BULUNDULAR.BAŞKAN HALİL ECEVİT, BŞK.YRD.İMAF SAYMANIMIZ FEDERASYONUMUZDAN DESTEK İSTEDİLER.ÇOĞUNLUĞU HEMŞERİMİZ OLAN MAHDURLARLA BERABER HARKET ETME KARARI ALDIK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz BAYSEM’de sınav heyecanı

BAYSEM’de sınav heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık