Ana Sayfa İZMİR KİMLER KOLTUK SAVAŞINDA

KİMLER KOLTUK SAVAŞINDA

İzmir CHP’de delege seçimleri çalışmaları yapılırken kim hangi koltukları kaparımın hesapları içerisinde çalışmalarını yapıyorlar.

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2017 Perşembe 01:17
KİMLER KOLTUK SAVAŞINDA

DOĞAN PREPOL / HABER MERKEZİ

İzmir CHP’de delege seçimleri çalışmaları yapılırken kim hangi koltukları kaparımın hesapları içerisinde çalışmalarını yapıyorlar.

Mesela Altan İnanç ve Barış Erel İlçeleri geziyormuş nabız yokluyorlarmış, bu gezmelere şu anlam yükleniyor tabi haklı olarak bu ikili nin ikisi de Aziz Kocaoğlu ekibinde ikisi de İl başkanı olmak istiyorsa neden beraber geziyorlar.

Esas soru bu Cevap olarak şunu duyuyorsunuz CHP lilerden bu ikili tavşan atlet olarak sahaya sürüldü. Aziz Kocaoğlu nun hedefi Mustafa Moroğlu nu il başkanı yapmak aslında Mutafa Moroğlu nun il başkanı olma şansı da yok denecek kadar az. Aziz Kocaoğlu daha öncede İl başkanı olmasını istediği Yekta Varnalı yı önce İl başkanı yapacak sonra Konak Belediye başkan adayı yapmak istiyor. Yani Altan İnanç, Barış Erel isimleri öylesine ortaya atıldı. Bir tek Mustafa Moroğlu partileler tarafından tutarmı diye alttan alta çalışılıyor tutmayacağı gün gibi ortada.

Onun içinde İl başkanlığına kimi önerecek Aziz Kocaoğlu yıpranmamış ve partililer tarafından da sevilen Yekta Varnalı adını ortaya atacak.

Altan İnanç ta biryere Belediye başkanı olmak için istekli o da ona göre hareket ediyor.

Barış Erel Eski CHP li sonradan AKP li olan Ertuğrul Günay ekibindeydi. İlişkileri şimdi de iyi olduğu söyleniyor.

Sonra Ali Engin ile hareket etti. Bu günlerde Ali Engin ile arası açıldı o ekipten ayrıldı dümeni Aziz Kocaoğlu ekibine kırdı.

Barış Erel inde hayalini belediye başkanlığı süslüyor.

Ancak şunu ya görmüyorlar ya da düşünemiyorlar.
Aziz Kocaoğlu’nun yeri garanti mi ki istediği kişiyi İl başkanı yapsın yada ilçe başkanı yapsın. Hatta Belediye Başkanı yapsın.

Aziz Kocaoğlu – Alaatin Yüksel ekibinin artık miadı doldu. CHP içinde konuşuluyor ancak herkes karnından konuşuyor. Açık, Açık söyleme cesaretini kimse gösteremiyor.

İşin özü. Aziz Kocaoğlu Altan İnanç ve Barış Erel i ortaya çıkardı ama hedefi kol kola ilçeleri gezen bu ikili İl başkanı adayı olmayacaklar ancak İl yönetim kurulu üyesi olacaklar.

Hedef-1 Tutarsa Mustafa Moroğlu ki tutma şansı neredeyse yok gibi. Partili istemiyor. Milletvekili olduğu dönemde gazetelere haber olan Danışman ücreti konusu moroğlu nu iyiden iyiye bitirdi.

Hedef-2 Yekta Varnalı tutama ihtimali var ancak Aziz Kocaoğlu desteklediği için zor görülüyor.

Aziz Kocaoğlu Büyükşehir e aday olmayacak kadın aday gösterelim diye bir çalışma içinde olabilir adayı da Urla Belediye Başkanı Sibel Hanım olursa şaşırmayın çünkü partililer bunları da konuşuyor.

Mevcut İl başkanı Ali Asuman Güven Adalet yürüyüşüne alternatif rota belirledi o da Akhisar dolaylarında bitti olmazı oldurmaya kalktı.

Yine mevcut il başkanı Adalet mitingi gibi bir toplantı yaptı nerede Büyükşehir in önünde neden Cumhuriyet meydanında ya da Gündoğdu da ya da İl başkanlığı önünde yapmadı da Büyükşehir önünde yaptı.

Aziz abisine şirin görünmek için.

Yani Ali Asuman Güven de İl başkanı olamaz tutmaz.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz NOVA  STRATEJİ İŞİNİZİ ZİRVEYE TAŞIYOR

NOVA STRATEJİ İŞİNİZİ ZİRVEYE TAŞIYOR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık