Ana Sayfa İZMİR KINIK'TA DOĞALGAZ ABONESİ 500'E ULAŞTI

KINIK'TA DOĞALGAZ ABONESİ 500'E ULAŞTI

İzmir'in Kınık ilçesinde 500'üncü abonenin gaz bağlantısı yapıldı. Kınık Belediye Başkanı Ak Partili Sadık Doğruer 500'üncü abonenin evinde kahve içti.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2018 Salı 08:48
KINIK'TA DOĞALGAZ ABONESİ 500'E ULAŞTI

CEVDET ŞEN KINIK

İzmir'in Kınık ilçesinde 500'üncü abonenin gaz bağlantısı yapıldı. Kınık Belediye Başkanı Ak Partili Sadık Doğruer 500'üncü abonenin evinde kahve içti.

 

 Sadık Doğruer yaptığı açıklamada “08 Mart 2017 tarihinde  Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle ilçemiz doğalgaza kavuşmuştu 28 Aralık Çarşamba günü İzmir Milletvekillerimiz Nükhet Hotar ve Kerem Ali Sürekli Ak Parti Bergama İlçe Başkanımız Hakan Koştu'nun katılımıyla, Bergama ilçesine test amaçlı olarak, ilk doğalgazı vermiştik, şu an ilçemizin merkezi ve Poyracık Mahallesinde 500 abone Doğalgazı kullanmaktadır.

 

 2018 yılı içerisinde Kınık'ın tüm mahallelerinde doğalgaz kullanabilmesi için temaslarımızı sürdürüyoruz, Doğalgaz kullanımının artması ile ilçemizde odun ve Kömür yakmaya bağlı olan hava kirliliği azalmaktadır.

 

İlçemize Doğalgazın gelmesiyle birlikte yeni işyerleri açılmaya başlamıştır buda ilçemizde istihdamı arttırmaktadır.

 

 Ben ilçemize Doğalgazın gelmesinde  büyük emekleri olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, Ak parti Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ ve bölge Milletvekillerimize, İzmir Gaz yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Ak Parti Bergama ilçe Başkanı Hakan  Koştu ise yaptığı açıklamada “Sanayi ve konut ve yerleşim olarak Bergama Kınık'tan çok daha büyük alana sahip bu yüzden doğalgaz ilçemiz için çok önemli Doğalgazın Bergama'ya gelmesi için Ankara'da sürekli görüşmeler yaptık Doğalgazın Bergama'ya getirilmesi için büyük çaba gösteren Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum Sayın Başbakanımızın Bakırçay havzasındaki gelişmeleri yakından inceleyip,  izlediğini de biliyoruz. Tüm Bergamalılar adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Aysun Önal Uyar 'Buca Yenilenmeli' Sloganıyla Yola Çıktı

Aysun Önal Uyar 'Buca Yenilenmeli' Sloganıyla Yola Çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık