Ana Sayfa EKONOMİ KOOPERATİFÇİLİĞİN DUAYENİ PROF. DR. AYHAN ÇIKIN'I SEVGİYLE ANDIK..

KOOPERATİFÇİLİĞİN DUAYENİ PROF. DR. AYHAN ÇIKIN'I SEVGİYLE ANDIK..

Bilindiği gibi 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü'dür. Hayatın her alanında işbirliği, güçbirliği, dayanışma ve ortak düşünme anlamına gelen

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2017 Salı 15:04
KOOPERATİFÇİLİĞİN DUAYENİ PROF. DR. AYHAN ÇIKIN'I SEVGİYLE ANDIK..

Bilindiği gibi 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü'dür. Hayatın her alanında işbirliği, güçbirliği, dayanışma ve ortak düşünme anlamına gelen kooperatifçilik özellikle kırsal kalkınma ve tarımsal gelişmenin en önemli dinamiği konumundadır. Geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz sevgili Hocamız Prof. Dr. Ayhan Çıkın'ın çok değerli hatırasını anmak üzere 21 Aralık 2017 Perşembe günü Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde düzenlediğimiz etkinlikte kooperatifçilik gerçeğini bütün boyutlarıyla ele alarak Hocamızın tüm yaşamı boyunca vermiş olduğu büyük mücadeleye küçük de olsa bir katkı yapmak istedik. Mutlulukla ifade etmek isterim ki etkinliğimiz çok ilgi gördü ve büyük bir katılımla gerçekleşti. Bu vesile ile bir kere daha görmüş olduk, Ayhan Çıkın Hocamız arkasında muazzam bir sevgi ve saygı halesi bırakmış. Aslında iz bırakan çok insan tanımışızdır hepimiz. Ama her izin aynı derinlikte ve peşinden gidilesi olduğunu söyleyemeyiz. İşte bu yüzden 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Gününde ve Ayhan Çıkın Hocanın derin izlerinde "Kooperatifçilikte Yeni Ufuklar"ı konuşmaya gelmiş bulunuyoruz.

Sabah 10.00'da açılış konuşmalarıyla başlayan Dünya Kooperatifçilik Günü etkinliğimiz, daha sonra "Kooperatifçilikte Yeni Ufuklar" konulu panel ile devam etti. Açılış konuşmalarında söz alan Seferihisarlı Kadın Çiftçiler Suna Kalaycı ve Birsel Gönül, Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortağı olmanın kendi hayatlarında nasıl bir fark yarattığını en samimi duygularıyla anlattılar. Tarım Gıda Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TAGYAD) Başkanı İsmail Uğural'ın yönettiği panelin konuşmacıları ise artık kooperatifçiliğin yeni ufuklar ve yeni söylemlerle buluşması gerektiğini ortaya koydular. Panelde Ödemiş Bademli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Selçuk Bilgi, Ödemiş Yeşilbademli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Gülşen Görken, Kiraz İğdeli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Süleyman Top, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hakkı Çetin ve Prof. Dr. Murat Yercan gerçekten çok önemli mesajlar verdiler. Söz konusu mesajları ve dile getirilen yenilikçi önerileri en kısa zamanda bir Sonuç Bildirgesi ile kamuoyuna duyuracağız.

Son olarak, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği'nin unutulmaz başkanı Sayın Cahit Çetin ile birlikte Sayın Cemile Çıkın'a Hocamız Prof. Dr. Ayhan Çıkın'ın Türk kooperatifçiliğine yapmış oldukları büyük hizmetlerden dolayı VEFA PLAKETİ takdim ettik. Ve daha sonra Seferihisarlı kadın üreticilerin hazırladığı lezzetli ikramları da hem öğrenci kardeşlerimiz hem de konuklarımızla paylaştık. ayhan çıkın kooperatifçilik a

Ayrıca teşekkür borçlarımız var. Ziraat Fakültemizin Dekan ve Dekan Yardımcılarına, Tarım Ekonomisi Bölümü ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Yercan'a, bu değerli projede çözüm ortağımız olan MEDYAKOOP Medya ve Danışmanlık Kooperatifine selam ve ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Saygılarımızla.

Neptün Soyer    

KÖYKOOP İzmir Bölge Birliği Başkanı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık