Ana Sayfa GÜNDEM Korkutan trend! Orgazm olmak için idrar tutuyorlar

Korkutan trend! Orgazm olmak için idrar tutuyorlar

Dolu mesanenin pelvik ve vücuttaki sinirleri uyardığını söyleyen kadınlar, tuvaletlerini yaptıktan sonra orgazm olduklarını iddia ediyorlar. Ancak doktorlar 'peegasms' adı verilen bu garip akımın böbrek hasarına neden olabilecek ağrılı enfeksiyonlara yol açabileceği konusunda uyarıyorlar

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2018 Perşembe 17:05
Korkutan trend! Orgazm olmak için idrar tutuyorlar

Hızla yayılan akım sosyal medyada tartışma konusu oldu. Birçok kadın idrarı son ana kadar tutup tuvalete gittikten sonra orgazm olduklarını ancak diğerleri tuvaletlerini yaptıktan sonra rahatlamak dışında pek bir şey hissetmediklerini söylüyor. Bir başka kadınsa sadece acı ve karıncalanma hissi duyduğunu, bunun orgazmdan çok uzak olduğunu belirtiyor.

İngiliz The Sun gazetesine konuşan uzman doktor "Hepimiz kadın orgazmının zor olabileceğini biliyoruz ama cinsellik ile deney yapmak için çok daha güvenli ve ilginç yollar var" diye konuşuyor.

SEKS BAĞIMLILIĞI ZİHİNSEL BİR HASTALIK

Öte yandan bu trendin öncesinde Dünya Sağlık Örgütü seks bağımlılığın ruh sağlığı bozukluğu olduğunu ilan etti. DSÖ tarafından yayınlanan rapora göre dürtü etkisiyle yapıldığı tanısı konulan bu cinsel davranış bozukluğu, insanları sağlıklarını ihmal etme noktasına getiriyor. WHO uzmanlarına göre, cinsel ilişki bağımlılığı yüzünden en az 6 ay önemli psikolojik bozukluk ve sıkıntı yaşayan insanlara bu tanı konabiliyor.

SEKS BAĞIMLILIĞININ BELİRTİLERİ NELER?

Uzmanlara göre kontrol edilemeyen cinsel ilişki arzusu, seks bağımlısı olarak tanımlanmanın ilk belirtileri.

Devamlı cinsel ilişkiye girme ihtiyacı dışında çok sık porno yayını izleme ve kendi kendine tatmin, hayat kadınlarına yapılan sık ziyaretler ve internet üzerinde cinsel içerikli sitelerde saatlerce yapılan sohbetler de bu bağımlılığın belirtileri olarak görülüyor.

Cinsel bağımlılık, insanların yaşam kalitesini düşürmesinin dışında etrafındaki insanlara da zarar verebiliyor. Uzmanlar, bu sorunun tedavisinde öncelikle cinsel ilişki bağımlısı kişinin kendi sorununun tanısını koymasının önemine dikkati çekiyor. (mynet.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYDA MAÇ: “ŞANLI TARİHİMİZ STADIMIZLA YAŞAYACAK”

AYDA MAÇ: “ŞANLI TARİHİMİZ STADIMIZLA YAŞAYACAK”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık