Ana Sayfa İZMİR KÜÇÜK ÖĞRENCİLERE, BİLİM SEVGİSİ AŞILANIYOR

KÜÇÜK ÖĞRENCİLERE, BİLİM SEVGİSİ AŞILANIYOR

Yaratıcı ve Yenilikçi Küçük Bilim İnsanları Etkinliği’, İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman Ana Okulları, Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Fakültesi, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü ve Foça Belediyesi işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2016 Perşembe 14:43
KÜÇÜK ÖĞRENCİLERE, BİLİM SEVGİSİ AŞILANIYOR

“Yaratıcı ve Yenilikçi Küçük Bilim İnsanları Etkinliği” Foça’da gerçekleştiriliyor…

 ‘Yaratıcı ve Yenilikçi Küçük Bilim İnsanları Etkinliği’, İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman Ana Okulları, Dokuz Eylül Üniversitesi buca eğitim fakültesi fen öğretmenliği ana bilim dalı, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü ve Foça Belediyesi işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

 

Etkinlikte, Anaokulu ve 1. Sınıf öğrencilerine, temel fen bilimleri konularında bilgiler aktarılıyor ve çeşitli deneyler yapılıyor.

‘Yaratıcı ve Yenilikçi Küçük Bilim İnsanları Etkinliği’ yarın da devam edecek. İlçedeki, Anaokulu ve 1. Sınıf öğrencileri Bilim Şenliğine katılmayı sürdürecek.

Bilim etkinliğinin yapıldığı Foça Belediyesi Sosyal Tesisi’ni ziyaret eden Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Demirağ, ‘Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir’ sözünü hiçbir zaman unutmamamız ve çocuklarımızı bu ilke ışığında eğitmemiz gerekiyor. ‘Yaratıcı ve Yenilikçi Küçük Bilim İnsanları Etkinliği’nin öğrencilerimize faydalar getirmesini diliyorum. İzmir Büyükşehir Belediyemize, Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Fakültemize, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültemize ve çok kıymetli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DOĞAN: YILLARDIR İHMAL EDİLEN KARABAĞLAR, HAK ETTİĞİ HİZMETE BİZİMLE KAVUŞACAK

DOĞAN: YILLARDIR İHMAL EDİLEN KARABAĞLAR, HAK ETTİĞİ HİZMETE BİZİMLE KAVUŞACAK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık