Ana Sayfa İZMİR Lokantacılar ve Gazinocular Odası'na Taze Kan Geliyor

Lokantacılar ve Gazinocular Odası'na Taze Kan Geliyor

İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri 7 Ocak pazar günü, İzmir Hilton'da yapılacak olan Olağan Genel Kurul'da başkanını seçiyor.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2018 Cuma 17:30
Lokantacılar ve Gazinocular Odası'na Taze Kan Geliyor

HABER VE FOTO : GÜRKAN GENÇ  

Adaylardan Doğan KILIÇ, İzmir'de 30 yıldır Kısmet Lokantası'nı işletmekte, İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda da 2 dönem Başkan Vekilliği yapmış, tecrübeli bir isim. Aynı zamanda Gültepe Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nde yöneticilik, KAIDER Federasyonu Genel Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir. 

 

Lokantacılığa 1980 yılında Kemeraltı Urfa Kebapçısı Hüseyim ÇİMBAŞI'nın yanında başlayan KILIÇ, mesleğin temelinden bu günkü noktaya geldiğini belirtti. "Bugün Kısmet Lokantası özellikle çorba konusunda markalaşmışsa, bunun sebebi bu birikimdir. Yıllardan beri çorba ve yemeklerinin lezzeti ile tercih edilen bir mekan sahibi olduk."dedi. 

 

PROJELER:

 

Lokantacıların sorunlarını çok yakından bildiğini ve mevcut yönetimin seçimden seçime esnafla ilgilendiğini dile getiren KILIÇ, "Başkan makamda, koltukta değil, sahada olacak" dedi. 

 

Öncelikli olarak İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Esnaf ve Kefalet Kooperatifi'ni kuracaklarını, böylelikle esnafın kredi ihtiyacı duyduğu durumlarda, odamız vasıtasıyla kolayca sorunlarına çözüm bulabileceğini belirtti. 

 

Bir başka projelerinin de esnafların mal ve hammadde alımlarında avantajlı ve anlaşmalı tedarikçilerden ve toptancılardan alışveriş yapma imkanı sunacak İLGEO Koop. olduğunu söyledi.

 

Daha güçlü ve şeffaf bir yönetim anlayışını benimsediklerini belirten KILIÇ, ayrı ayrı bölgelerden oluşturulacak olan yönetim ve esnaf temsilcilikleri vasıtasıyla esnafa daha yakın olacaklarını söyledi.

 

Nitelikli eleman sıkıntısı çeken sektörümüzde çalıştırılmak üzere, Mesleki Eğitim Kurumu ve İş-Kur işbirliğiyle çırak, kalfa ve usta yetiştireceğiz.

 

Yemek kartlarının kasa ortağımız durumuna geldiği sistemle mücadele edip, %18'lere varan komisyon bedellerinin Avrupa ve dünya standartlarındak gibi, %3-4 'ler seviyesine indirilmesi için mücadele vereceğiz.

 

Odamıza kayıtlı olmayan, kayıt dışı diye tabir edilen iş yerleri ve kişilerle mücadelemizi sürdürerek, haksız rekabetin önüne geçip, hem devletimizin zarar etmesini hem de esnafımızın daha fazla zarar görmesini engelleyeceğiz.

 

Odamızdan hizmet bekleyen, odamızdan beklediği ilgiyi göremeyen vurdum duymaz ve keyfi uygulamalarla yönetim sergileyen mevcut yönetime karşı, adaylığını açıkladığını vurgulayan Doğan KILIÇ, esnafın gücünün farkına varmasını ve birlikte yönetmek için oda başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Esnaf ziyaretlerine aralıksız devam ettiğini belirten KILIÇ, esnafın desteğinden ve gösterdikleri destekten çok memnun olduğunu, pazar günü akşamı İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı olacağından emin olduğunu belirtti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Aysun Önal Uyar 'Buca Yenilenmeli' Sloganıyla Yola Çıktı

Aysun Önal Uyar 'Buca Yenilenmeli' Sloganıyla Yola Çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık