Ana Sayfa SPOR LÜLEBURGAZ'DA BALKAN KARDEŞLİĞİ

LÜLEBURGAZ'DA BALKAN KARDEŞLİĞİ

5.BALKAN VETERAN TURNUVASINDA DOSTLUK RÜZGARI

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 12:35
LÜLEBURGAZ'DA BALKAN KARDEŞLİĞİ

Lüleburgaz Belediyesi ve Lüleburgaz Veteran Sporcular Derneği işbirliğiyle 11-13 Mayıs 2018 tarihlerinde düzenlenen  geleneksel Balkan Veteran Turnuvası finaller ve ödül töreniyle tamamlandı. Bu yıl futbol ve basketbolün yanısıra tenis’inde eklenmesiyle 3 spor dalıyla 5. kez gerçekleştirilen turnuvada dostluk ve kardeşlik rüzgarları esti. Son günlerdeki siyasi gelişmeler nedeniyle etkinliğe Yunanistan takımlarının gelemeyişi katılımcı ülkelerin sporcuları arasında üzüntü yarattı.

 

Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde Türkiye, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek ve Romanya’dan 26 veteran kulübünün yaklaşık 400 sporcusuyla katıldığı turnuva yapılan görkemli açılış töreninin ardından salon, saha ve kortlardaki maçlarla başladı.  Turnuvayı Ege Masterler Federasyonu(EMF) Başkan Vekili Ahmet Gök, bazı ülkelerin diplomatik temsilcileri ve master veteran federasyonları yetkilileri de izledi.

 

BİRLİKTE BALKAN HALAYLARI ŞARKILARI  

 

Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde verilen gala yemeğinde çalınan hareketli konuk ülke müzikleriyle salon adeta düğün yerine döndü. Kısa geçmişte birbiriyle bazı sorunlar yaşayan ülkelerin kadın ve erkek veteran sporcuları yüzlerce kişiyle birlikte halay çekerek, birbirlerinin halk danslarını oyanayarak, şarkılarını söyleyerek dünyaya barış mesajları gönderdiler. Bosna Hersek’liler sahalardan sonra sahneye de hakimiyetleri, Bulgarlar canlı söyledikleri şarkılar, Romen ve Sırplar halk danslarıyla Lüleburgaz’lılarla kaynaşırken, Galatasaray basketbol takımıda popüleritesiyle ilgi odağı oldu.

 

Oynanan final maçları sonrası turnuvanın şampiyonluklarını Basketbol Kadınlar’da Bulgaristan’ın Plovdiv,  Erkeklerde Galatasaray, Tenis Kadınlar’da  Lüleburgaz Tenis Spor kulübü, Erkekler’de Harmanlı Spor Kulübü, Futbol’da Lüleburgaz Veteran Spor Kulübü kazandı. 

 

Futbolda şampiyona kaybederek üçüncü olan Bosna Hersek’in Zavidovici, finalde yenilerek ikinci olan Bulgaristan’ın Targovişte takımları ödül töreninde şampiyon olmuşçasına alkışlandılar.       

 

GERÇEK KAZANAN DOSTLUK VE CENTİLMENLİK

 

Kazananlara kupaları ve madalyalarını Lüleburgaz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cihan Erdem ve Belediye Başkan yardımcısı Necmi İnci ile birlikte veren Lüleburgaz Belediye Başkanı CHP’li Murat Gerenli organizasyonun beklediklerinden de olumlu ve şenlikli bir havada gerçekleşmesinden büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Biraraya gelmek için sporun  güzel bir bahane olduğunu belirten Gerenli; “Turnuvanın kazananı var kaybedeni yok. Gerçek kazanan ise dostluk ve centilmenlik oldu. Bunun için bir kez daha tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Sizleri tekrar aramızda görmekten çok mutlu olacağız.” Dedi.

 

Konuşmasının son bölümünde günün anneler günü olduğuna dikkat çeken Gerenli; “Aramızda kadın ve anne sporcular var. Çocuklar var. Bizler için sonsuz özveride bulunan, bizleri karşılıksız seven, sınırsız hoşgörü göstererek bugünlere gelmemizde büyük emeği olan, bizleri biz eden annelerimizin ve bütün anne adaylarının gününü kutluyorum “ diyerek tüm kadın sporculara madalyayla birlikte birer kırmızı gül verdi.

 

Turnuva ve ödül töreni tüm katılımcıların başkan ve organizasyon komitesini alkışlarıyla sona erdi.

 

Seyfi GÜL 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık