Ana Sayfa GÜNDEM Memur emeklilerinin ek ikramiye ödemeleri sürüyor

Memur emeklilerinin ek ikramiye ödemeleri sürüyor

Memur emeklilerine yıllık 3 bin 407 liraya varan ek ikramiye ödemeleri sürüyor. Emeklilerin, vefat etmişse yakınlarının başvuru için 27 Ocak’ı kaçırmaması gerekiyor...

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2017 Perşembe 12:57
Memur emeklilerinin ek ikramiye ödemeleri sürüyor

Kamuda 30 yıldan fazla hizmeti olmasına karşın emekli ikramiyesini 30 yıl üzerinden alanlar muradına eriyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), başvurusunu yapanların ek ikramiye ödemelerini yapıyor.
 

BAŞVURUDAN 3 AY SONRA YATIRILIYOR


Memur emeklilerinin ek ikramiyeleri başvuru tarihlerinden itibaren 3 ay içinde hesaplarına yatırılırken, hak sahiplerine tanınan sürede de sona yaklaşılıyor. Memur emeklilerinin, vefat etmişse yakınlarının 27 Ocak 2018'e kadar mutlaka başvuru yapması gerekiyor. Emekli ikramiyesi tutarı, emekli olunan tarihte geçerli olan katsayılara göre hesaplanıyor.
 

YILLIK EN AZ 50 LİRA


Ancak her tam hizmet yılı için ödenecek ikramiyenin bir yıllık tutarı 50 liranın, ödenecek toplam ikramiye tutarı ise 100 liranın altında olamıyor. Yıllık ödenecek en yüksek ikramiye tutarı da 3 bin 407 lira 42 kuruş. Örneğin; Mart 1994'te emekli olan ve 37 yıl 9 aylık hizmeti üzerinden aylık bağlanan bir şube müdürüne, ödenecek ikramiye 70,77 lira (10,11 x 7). Ancak her yıl için ödenecek ikramiye 50 liradan az olmayacağından, ödenecek tutar 350 lirayı buluyor..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Cumhur İttifakı Başlangıçtır

Cumhur İttifakı Başlangıçtır

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık