Ana Sayfa İZMİR MENDERES’E YAKIŞIR GENÇLİK PARKI

MENDERES’E YAKIŞIR GENÇLİK PARKI

Gençlik Parkı Modernize Ediliyor Menderes Belediyesi tarafından ilçe merkezinde yer alan Gençlik Parkı yeni yüzüne kavuşuyor.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2016 Perşembe 18:09
MENDERES’E YAKIŞIR GENÇLİK PARKI

Menderes Belediyesi tarafından ilçe merkezinde yer alan Gençlik Parkı yeni yüzüne kavuşuyor.

Menderes Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinde yer alan Gençlik Parkı modernize ediliyor. Kemalpaşa mahallesinde yer alan park, yapılan çalışmalar ile farklı bir görünüm ile vatandaşların hizmetine açılacak. Çalışmaların ağustos ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

7’den 70’e herkes için

 

Sadece çocukların değil, büyüklerinde düşünüldüğü parkın, 3 bin 700 metrekaresi yeşil alan, 3 bin 280 metrekaresi yapısal alandan oluşuyor. Projenin tamamlanmasının ardından park içerisinde bir adet kafeterya, su oyunlu ve köprülü havuz, normal havuz, dev hayvan figürlü oyuncaklar, aynı anda 250 çocuğun kullanabileceği kapasitede oyun grubu, aydınlatma ve sulama sistemleri yer alacak.

 

Yeşile önem

 

Yenileme çalışmaları kapsamında mevcut park içerisinde yer alan yeşil alana dikkat edildi. Alanda bulunan ağaçlara hiçbir zarar gelmeyecek şekilde mimari tasarımı yapılan parktaki tüm ağaçlar korunmuş olup, çalı bitkileri ise sökülerek başka parklara nakledildi.

 

Modern görünüme kavuşturuyoruz

 

Projenin hızla ilerlediğini ifade eden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ İlçemizin modern görünüme kavuşması için her alanda çalışmalar gerçekleştiriyoruz.  Gençlik Parkımızı da modernize ederek vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Çalışmalarımız hızla ilerliyor. İnşallah kısa sürede tamamlayarak yeni yüzüyle Gençlik Parkımız çocuklarımıza ve ailelerimize hizmet verecek” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DİKKAT SU KESİNTİSİ

DİKKAT SU KESİNTİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık