Ana Sayfa İZMİR Menderes’te Ücretsiz Spor Zamanı

Menderes’te Ücretsiz Spor Zamanı

Menderes Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik Yaz Spor Okulları açılıyor. Ücretsiz olacak spor okullarına 11 Haziran’dan itibaren kayıt yaptırabilecek.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2016 Perşembe 18:09
Menderes’te Ücretsiz Spor Zamanı

Menderes Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik Yaz Spor Okulları açılıyor. Ücretsiz olacak spor okullarına 11 Haziran’dan itibaren kayıt yaptırabilecek.

 

Menderes Belediyesi Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü tarafından öğrencilere yönelik yaz dönemini kapsayan spor okulları açılıyor. Basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi, jimnastik branşlarında eğitimlerin verileceği kurslara 11 Haziran tarihinden itibaren kayıt yaptırılabilecek. Öğrenciler kayıtlarını Menderes Belediyesi Eğitim, Gençlik ve Spor Kulübü ile Menderes Belediyesi Gümüldür Çok Amaçlı Spor Salonu’ndan yapabilecek.

 

Her yaşa uygun spor

 

Kayıtların tamamlanmasının ardından 11 Temmuz tarihinde başlayacak dersler kapsamında 6-13 yaş arası öğrenciler futbol, 8-16 yaş arası öğrenciler basketbol,  9-14 yaş arası öğrenciler voleybol, 6-15 yaş arası öğrenciler masa tenisi, 5-9 yaş arası öğrenciler ise jimnastik eğitimlerine katılabilecek.

 

4 farklı merkezde eğitim

 

Haftanın her günü sürecek eğitimler 2 spor salonu ve 2 futbol sahasında gerçekleşecek. Salon sporları için Görece Çok Amaçlı Spor Salonu ve Gümüldür Çok Amaçlı Spor Salonunda eğitimler verilirken, öğrenciler futbol kursuna 19 Mayıs Stadı ve Özdere Sedat Balcı Stadı’nda katılacak. Öğrencilerin spor salonları ve futbol sahalarına ulaşımı için belediye tarafından ücretsiz serviste sağlanacak.

 

Herkes spora

 

Öğrencileri spor yapmaya davet eden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ Tüm kardeşlerimizi yaz spor okullarımızdan faydalanmaya davet ediyorum. Unutmayalım ki sağlığın temelinde spor yatmaktadır. Ücretsiz gerçekleştireceğimiz yaz spor okullarımızda futboldan, jimnastiğe, basketboldan masa tenisine ve voleybola kadar 5 branşta eğitim verilecektir. Yaz tatilini en verimli şekilde geçirmek isteyen kardeşlerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz KOCAOĞLU’dan Gönül Sofrası

KOCAOĞLU’dan Gönül Sofrası

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık