Ana Sayfa İZMİR MENEMEN BELEDİYE Mİ AİLE ŞİRKETİ Mİ ?

MENEMEN BELEDİYE Mİ AİLE ŞİRKETİ Mİ ?

Adalet ve Kalkınma Partisi Yerel Yönetimler İl Başkanı Hüsnü Boztepe tecrübeli bir siyasetçi ve belediye meclis üyesi olduğunu peşpeşe yaptığı icraatlar ve çıkışlarla gösteriyor, Boztepe bir dönem Bayraklı belediye başkanı Hasan Karabağ’ın da korkulu rüyası olmuştu

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2016 Pazar 23:05
MENEMEN BELEDİYE Mİ AİLE ŞİRKETİ Mİ ?
Adalet ve Kalkınma Partisi Yerel Yönetimler İl Başkanı Hüsnü Boztepe tecrübeli bir siyasetçi ve belediye meclis üyesi olduğunu peşpeşe yaptığı icraatlar ve çıkışlarla gösteriyor, Boztepe bir dönem Bayraklı belediye başkanı Hasan Karabağ’ın da korkulu rüyası olmuştu, il başkanı Delican Tarafından yönetime kazandırılan Boztepe sık aralıklarla yaptığı çalışmalar sebebiyle gündemden düşmüyor, Çiğli belediyesindeki vurgunu anımsatan alımları kamuoyuna açıklayan Boztepenin hedefinde bu sefer de  Menemen Belediyesi harcamaları vardı, yeni hedefinin hangi belediye olacağı merak konusu olan yerel yönetimler başkanın hedefinde CHP li belediyelerin tamamının olduğu tahmin ediliyor İl Yerel Yönetimler Başkanı Boztepe Menemen Belediye Başkanı Şahin’le ilgili flaş bir ‘adaylık’ iddiasında da bulundu.

 

Emir ATİLHAN/ Ege Metropol/  AK Parti İzmir İl Yerel Yönetimler Başkanı, Çiğli Belediyesi ile sınırlı kalmayıp ikinci salvosunu Menemen belediyesine yöneltti, Menemen Belediyesi’nin de 2015 Yılı Denetim ve Yıllık Çalışma Raporu’nu basın toplantısıyla açıklayan il başkan yardımcısı Boztepe, AK Parti Menemen İlçe Başkanı Mithat Çetin, Belediye Meclis Üyeleri Hakkı Durmaz, Arif Kuran ve Mustafa Koç kamuoyuna yaptıkları bilgilendirme sırasında Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’ aleyhinde bomba etkisi yaratacak açıklamalarda bulundular

İLÇE İLÇE DOLAŞMAYA BAŞLADILAR
Yerel Yönetimler İl Başkan Yardımcısı Boztepe Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e görevlerini hatırlatarak “Meclis üyeliği sadece git el kaldır indir demek değildir. Bütçe başkandadır ama denetim de meclis üyesindedir. Arkadaşlarımız gereğini yerine getiriyor. Bazı belediyeler, ‘Sayıştay geldi bizi denetledi, hiç bir şey bulamadı, tavsiyeleri oldu’ diyorlar. Tahir Bey de cami açılışında, ‘Biz yüz kere daha Müslümanız’ diyor. Yüz kere Müslüman olunmaz bir kere olunur. Aklı sıra bize bir şeyler söylemeye çalışıyor.  Aziz Kocaoğlu aday olmayacağım dedikten sonra CHP’li belediye başkanları ilçe ilçe dolaşmaya başladılar. Tahir Şahin de çanak, çömlek, testiyle dolaşmaya başladı. Sen halkın sana verdiği görevi yap. Biri Ödemiş’e patates almaya gidiyor, biri ilçe ilçe dolaşıp taban yapmaya çalışıyor”  

BOZTEPE’DEN BOMBA AÇIKLAMA
Şahin’in geçmiş dönde Ak Partiden aday olmak için çok istekli olduğunu vurgulayan Boztepe  “Seçimden 10 gün önce rozetimi takarım, seçildikten sonra da rozetimi çıkarırım’ diyor. Demek ki 'Tahir Şahin Çiftliği' rozetini takıyor. Raporları görünce şok olduk. Bunlar dehşet şeyler. Bunlar ahlaksızlık. Magazin Programları gibi...  Tahir Şahin 2008 yılında bize gelmek istedi. Belediyeyi aile şirketi gibi yönettiğini bildiğimiz için karşı çıktık. Bizzat ben görüştüm. Aydın Şengül il başkanıydı onun da haberi var. Herkesin haberi var. Birkaç yer gösterdi. ‘Fakülte yapalım’ dedi. ‘AK Parti Menemen’e üniversite getirdi’ desinler ben de sizden aday olayım dedi” diye konuştu.

HORTUM KASIRGAYI GEÇTİ
Menemen Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Arif Kuran de harcamalar hakkında, “hırsızlık, çalma, çırpmayı açıkça denetim raporuna yazdık. Yargı süreci devam ediyor. Bu sene gördüğümüz en acı gerçek şu; eski alışkanlıklar, hortum çapı büyüyerek devam ediyor. Taş, parke, yemek konusunda aynı soygunun, vurgunun, aynı yolsuzlukların artarak devam ettiği görülmektedir” açıklamasını yaptı.

TAHİR ŞAHİN HEGEMONYASI VAR
Belediye meclisinin diğer bir AK Partili Üyesi Hakkı Durmaz da eleştirilerde bulundu. Durmaz, “Belediye başkanın kendi ifadesi var. ‘Ben Menemen’i Tahir Şahin usulüyle yönetiyorum’ diyo. Evet acı bir gerçek ama belediye bu usulle yönetilmektedir.  Şu an belediyede ne kanun, ne nizam, ne mevzuat var. Hepsi bir kenara bırakılmış. 4 dönemdir böyle yönetilmektedir. Bizim Tahir şahin usulüyle Menemen’in geleceğini ipotek altına alınmasına göz yummamız beklenemez.  Sen belediyeyi yönetebilirsin ama bu usulle meclisi yönetemezsin çünkü orada AK Parti var. Biz kamuoyuna bilgilendirme yapmakla görevliyiz. Menemen Belediyesini bu hortumcu yapıdan kurtarmanın zamanı gelmiştir. Tahir Şahin’in kendisine çeki düzen vermesi gereklidir. Belediyede şu an kurumsal yapı yok ve Tahir Şahin hegemonyası vardır. Çoluk çocuğumuz için bu yapının değişmesi lazım” dedi.

RAPORU ALMADILAR
Raporun ihbarname olarak hazırlanmasına değinen Durmaz, “Evrak servisi raporu almak istemedi. Başkanlığın raporun alınmaması yönünde talimat gönderdiği söylenildi. Denetim raporuna şerh koydurduğumuz bu raporu noterden ihbarnameyle belediyeye göndermek zorunda kaldık” dedi.
 

MAL VARLIĞI NE KADAR ARTTI 
Basın açıklamasında ayrıca Tahir Şahin’in mal varlığıyla ilgili basın mensubu arkadaşımızın “Şahin Belediye Başkanı olmadan önceki mal varlığı ile bu günkü durumu hakkında bir tahmininiz var mı” sorusuna, Meclis üyesi Kuran, “Belediye başkanı olmadan önceki durumundan 300 kat artış vardır” dedi. Durmaz da, “Sağdan soldan borç alarak aday olduğunu söylerken şimdi Müteahhitlik yapan, benzinlik sahibi bir belediye başkanıdır. Refah seviyesi çok yüksektir. Helal yoldan kazandıysa bizim için bir önemi yok” açıklamasını yaptı.

Kızı, Teyze Oğlu, Kardeşi ve daha bir çok akrabasının belediye kuruluşlarında Müdür sıfatı ile maaş almaktadır denildi…

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz BAYSEM’de sınav heyecanı

BAYSEM’de sınav heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık