Ana Sayfa İZMİR MHP Karşıyaka İlçe Teşkilatı'ndan Balkan Türklüğü Konferansı

MHP Karşıyaka İlçe Teşkilatı'ndan Balkan Türklüğü Konferansı

MHP Karşıyaka İlçe Teşkilatı’nın kültürel etkinleri çerçevesinde düzenlenen Balkanlarda Türklerin Tarihsel Gelişimi adlı konferans, büyük ilgi gördü. Konferansın açılışında konuşan İlçe Başkanı Akif Yılmaz, konferansa salon vermeyen CHP’li Karşıyaka Belediye Başkanı Akpınar’ı sert bir dille eleştirdi. Başkan Yılmaz, “Başkan Akpınar, Karşıyakalı olsaydı burada olurdu. Makedonya Federasyonu ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu konferansa salon vermemek suretiyle burada bulunan Karşıyakalıları ve Evlad-ı Fatihan insanlarımızı cezalandırmıştır” dedi.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2017 Salı 18:29
MHP Karşıyaka İlçe Teşkilatı'ndan Balkan Türklüğü Konferansı

HABER MERKEZİ

Milliyetçi Hareket Partisi Karşıyaka İlçe Teşkilatı, düzenlediği partiler üstü kültürel etkinliklerle Karşıyakalıların büyük beğenisini kazanıyor. Geçtiğimiz aylarda düzenlediği Hoca Ahmet Yesevi’yi Anmak ve Türk Kültüründe Alevilik ve Hacı Bektaş-ı Veli konferansları ile Türk kültürünü genç kuşaklarla buluşturmak yolunda önemli adımlar atan MHP Karşıyaka İlçe Teşkilatı, son alarak da Balkanlarda Türklerin Tarihsel Gelişimi (Balkan Türklüğü) konferansı ile kültür etkinlikleri zincirine bir yeni halka daha ekledi. Makedonya Vizyon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Hasan Oktay'ın konuşmacı olarak katıldığı Balkanlarda Türklerin Tarihsel Gelişimi (Balkan Türklüğü) konferansına, özellikle Balkan Göçmeni kökenliler olmak üzere Karşıyakalılar büyük ilgi gösterdi.

 

Halk Oyunları Gösterisi Büyüledi

Büyük bir buluşmanın, coşkunun yaşandığı Makedonya Federasyonu ile ortaklaşa düzenlenen konferans; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Yöresel kıyafetler içerisindeki Buca Rumeli Göçmenleri Eğitim Araştırma Derneği Halk Oyunları ekibinin gösterileriyle devam eden programa MHP İl Başkan Yardımcısı Veysel Şahin, İl Sekreteri Ali Peynirci, Makedonya Federasyonu Başkanı İlhami Yıldız, İl Yöneticileri, İlçe Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve temsilcileriyle, partililer ve Karşıyakalılar katıldı.

 

Karşıyakalı Olsaydı Burada Olurdu

Konferansın açılışında konuşan MHP Karşıyaka İlçe Başkanı Akif Yılmaz, CHP’li Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'a ağır eleştirilerle yüklendi. Yılmaz, “Belediye Başkanı Akpınar Karşıyakalı olsaydı, böyle bir coşkunun yaşandığı bu salonda olurdu. Makedonya Federasyonu ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu konferansa salon vermemek suretiyle burada bulunan Karşıyakalıları ve Evlad-ı Fatihan insanlarımızı cezalandırmıştır. Karşıyakalılar kendisine hak ettiği cevabı seçimlerde verecektir. Karşıyakalılar, Balkan Türklüğü’nün anlatıldığı konferansa salon vermeyip, Büyük Türk Milliyetçisi ve düşünürü Ziya Gökalp'in adıyla anılan kültür salonunun HDP Karşıyaka İlçe kongresine verilmesini hiçbir zaman unutmayacaktır” dedi.

 

Evlad-ı Fatihanı ve Karşıyakalıları Cezalandırdı

Karşıyaka’nın sorunlarına gösterdikleri hassasiyet ve Belediye’nin kamu kaynaklarını partizanca harcamasına gösterdikleri tepkinin kamuoyunda karşılık görmesinin CHP'li belediye ve başkanını rahatsız ettiğini dile getiren Başkan Yılmaz, şöyle devam etti: “Sorularımıza ve eleştirilerimize kamu vicdanını rahatlatacak cevaplar vermek yerine, etkinliklerimizi baltalayacak yaptırımlar uygulamaya başladılar. İşte bunlardan biri de salon vermemek şeklinde karşımızda duruyor. Karşıyaka Belediyesi'nin bu amaçla kullanılabilecek 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, hurda araçlar için otopark kuruyor

Büyükşehir, hurda araçlar için otopark kuruyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık