Ana Sayfa DÜNYA ÖĞRENCİLERE ÇOCUK HAKLARI SÖZLEŞMESİ

ÖĞRENCİLERE ÇOCUK HAKLARI SÖZLEŞMESİ

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Çiğli Belediyesi tarafından ilçedeki ilk ve orta dereceli okullara Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2018 Çarşamba 10:32
ÖĞRENCİLERE ÇOCUK HAKLARI SÖZLEŞMESİ

Birleşmiş Milletler tarafından her yıl kutlanan 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününde Çiğli Belediyesi Çiğli’de yaşayan çocukları unutmadı. Hem velilere hem de öğrencilere ayrı ayı kitapçıklar şeklinde hazırlanan Çocuk hakları bildirgesi ilk ve orta dereceli okullarda dağıtıldı. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın eşi Ergül Arslan tarafından dağıtılan bildirgeler okul yönetimleri ve çocuklar tarafından memnuniyetle karşılandı. Dağıtılan sözleşmelerde kabul edilen 54 maddelik sözleşmenin tam metni yer alıyor.

Çocukların hem haklarını bilmesi hem de bu hakların aileler tarafından içselleşirilmesi amacıyla sözleşmeyi basarak dağıttıklarını belirten Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, “Çocuklarımızın doğuştan sahip olduğu hakları var. Eğitim, sağlık, yaşama, barınma hakları olduğu gibi, fiziksel ve psikolojik açıdan da korunmaları gerekiyor.  Biz de bu noktalara dikkat çekmek amacıyla hem velilerimize hem de çocuklarımızın seviyelerine uygun olarak çocuk hakları sözleşmesi kitapçıkları hazırladık ve okullarımıza dağıtımlarını yaptık” dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık