Ana Sayfa İZMİR O'nu ANLAMAK VE HATIRLAMAK

O'nu ANLAMAK VE HATIRLAMAK

Bıraktığın ölümsüz eserlerin varisi olmaktan daima gurur duyduğumuz , bağımsızlık savaşımızın büyük önderi , Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2017 Çarşamba 21:17
O'nu ANLAMAK VE HATIRLAMAK

  Bıraktığın  ölümsüz eserlerin varisi olmaktan daima gurur duyduğumuz , bağımsızlık savaşımızın büyük önderi , Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu ,büyük komutan , eşi bulunmaz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79'uncu yılında onu herzamankinden daha iyi anlamak ve hatırlamak gerekmektedir.

 

Tarih ancak onu dikkatle ve şuurla inceleyenlerin elinde , geleceği aydınlatan bir ışık kaynağına dönüşür . Dünyamızda yaşanan hızlı   
değişimleri doğru okuyabilmemiz ve anlamdırabilmemiz için dün olduğu gibi bugünde tarihin rehberliğine ihtiyaç duymaktayız . Bu sebeple Cumhuriyetimizin nasıl kurulduğunu ve hangi temel ilkelere dayandığını sürekli hatırda tutmamız gerekmektedir. Bu çerçevede , Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk'ün fikirlerini , öngörülerini ve tespitlerini iyi bilmemiz büyük önem arz etmektedir.

 

Atatürk , hiçbir zaman ırk , din , etnik köken esasında tanımlanan millet anlayışlarına itibar etmemiştir . O'nun için milletin ayırt edici vasfı , ortak bir tarih ve birlikte yaşama iradesidir . İşte bu yüzden bugün Türkiye , anayasal vatandaşlık zemininde tarih şuurunave ortak yaşama iradesine sahip güçlü ve demokratik bir ülkedir .

 

Atatürk , ülkesi ve milleti için yapmış olduğu değişim hareketleriyle dünyayı derinden etkilemiş , ulusumuza olduğu kadar insanlığa da mal olmuştur . O , ölümüne kadar yaşamının her evresinde hep geleceği düşünerek ileriye bakmış , geçmişe takılıp kalmanın geleceği kurtarmayacağını bilerek , gelecekle ilgili planlar yaparak kararlar almıştır .

 

İşte bu sebeplerden dolayı , yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutan , yüzyıla değil bin yıla damgasını vuran Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk  , sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacak , ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeye devam edecektir.

 

Bizlere bu mirası bırakan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'e , bütün silah arkadaşlarına ve şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 

 

 

Mustafa Lütfü DEMİRAĞLI

TÜRK BİRLİĞİ PARTİSİ

İZMİR İL BAŞKANI

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hiçbir İşçimizin İşine Son Verilmeyecek

Hiçbir İşçimizin İşine Son Verilmeyecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık