Ana Sayfa GÜNDEM Posof Ulgar Dağı Tüneli'nde Çalışmalar Yoğunlaştı

Posof Ulgar Dağı Tüneli'nde Çalışmalar Yoğunlaştı

Ardahan-Posof karayolunda Mart ayında temeli atılan Posof Ulgar Dağı Tünel çalışmaları son hızıyla devam ediyor.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2017 Çarşamba 17:36
Posof Ulgar Dağı Tüneli'nde Çalışmalar Yoğunlaştı

Ardahan-Posof karayolunda Mart ayında temeli atılan  Posof Ulgar Dağı Tünel çalışmaları son hızıyla devam ediyor.

Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı Posof-Damal ilçeleri arasında 2 bin 550 metre yüksekliğindeki Ulgar Dağı Tüneli'nde 65 metre kazı yapıldı.  Damaltarafından başlatılan delme çalışmaları gidiş ve dönüş olduğu için bir tarafa 65 metre diğer tarafta ise 35 metre tünel kazıldı.

Ulaşım yolu Seyitveren köprüsünden başlayan tünelde, 34 işçi çalışmalarını sürdürerek iş makineleriyle hem dağı deliyor ve hem de yol düzenlemelerini yapıyor.

Çalışmaları yürüten şirket yöneticilerinden Fazlı Toper, tünelin son teknolojiyle ve teçhizatla donatıldığını, bu nedenle asırlarca rahat bir şekilde kullanılacak şekilde yaptıklarını belirtti.

Kış mevsiminde kullandıkları sular donmadığı takdirde çalışmalara devam edileceğini, tek sıkıntılarının ise ulaşım olduğunu dile getiren Fazlı Toper, bulundukları yerden telefonla konuşmalarının mümkün olmadığını, bu nedenle akraba ve aileleriyle görüşemediklerini dile getirdi.

Öte yandan Ulgar Dağı'nın  Posof tarafından başlanacak tüneli için de zemin hazırlıkları ve elemanlar için konaklama yerlerinin tamamlandığı ve kar yağmadan önce  Posof tarafından da tünel açılmasına başlanacağı belirtildi. - ERZURUM

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Türkiye, ekonomik zorlukların üstesinden gelebilir

Türkiye, ekonomik zorlukların üstesinden gelebilir

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık