Ana Sayfa İZMİR Rengarenk Ziyaret

Rengarenk Ziyaret

11. Balkanlılar Halk Dansları Festivali için İzmir’e gelen konuk ülkelerin dansçıları, organizasyonun ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2016 Cumartesi 12:28
Rengarenk Ziyaret

11. Balkanlılar Halk Dansları Festivali için İzmir’e gelen konuk ülkelerin dansçıları, organizasyonun ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 11.Balkanlılar Halk Dansları Festivali  tüm hızıyla sürerken, festivalde yer alan gruplar İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

 

Festivalde Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Romanya, Sırbistan, Yunanistan ve Türkiye’yi temsil eden halk dansları ekiplerinin temsilcilerini, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan karşıladı.

 

Ziyarette Bosna Hersek Fahri Konsolosu Kemal Baysak,  Makedonya - Merkez Jupa Belediye Başkanı Arian İbraim ve Bosna Hersek - Maglaj Belediye Başkanı Mehmed Mustabasic de hazır bulundu.

 

Balkan ülkelerinden barış mesajı getirdiklerini söyleyen folklor grubu temsilcileri, organizasyon için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

İzmir’de Balkanlar’dan çok sayıda insanın yaşadığını belirten ve bütün Balkan ülkelerine selam gönderen İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, festivalin barışa hizmet ettiğini söyledi.

 

Aydoğan, Balkanlar'ın "rengarenk" olduğunu vurgulayarak, "Kızlar güzel, delikanlılar güzel, kıyafetler güzel. Balkanlar her haliyle çok güzel" dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz KOCAOĞLU’dan Gönül Sofrası

KOCAOĞLU’dan Gönül Sofrası

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık