Ana Sayfa İZMİR ROBOTİK SESSİZ KODLAMA EĞİTİMİ KINIK'TA YAPILDI

ROBOTİK SESSİZ KODLAMA EĞİTİMİ KINIK'TA YAPILDI

İzmir'in Kınık ilçesinde Mert Öztüre Özel Eğitim Meslek Lisesinde Türkiye'de ilk olarak bir eğitim yapıldı.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2017 Çarşamba 16:16
ROBOTİK SESSİZ KODLAMA EĞİTİMİ KINIK'TA YAPILDI

 

CEVDET ŞEN / KINIK

İzmir'in Kınık ilçesinde Mert Öztüre Özel Eğitim Meslek Lisesinde Türkiye'de ilk olarak bir eğitim yapıldı.

 

Okulda eğitim gören İşitme Engelli öğrencilere 26.11.2017 Pazar günü Saat 13.00 ile 20.00 arasında, Eğitimde Robotik ve sessiz kodlama eğitimi verilerek geleceğin teknolojilerine katkı sağlamak için hazırlandılar.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Bilişim Ağı ve Robotime Bilim Akademisi ile birlikte yürütülen  "Robotik ve Sessiz Kodlama" eğitimi Kınık Mert Öztüre Özel Eğitim Meslek Lisesinde gerçeklestirildi Eğitimciler EBA'dan Adnan ÜRERER ve Robotime Bilim Akademisinden Kağan Hikmet ÇETİN eşliğinde yürütüldü.

 

Eğitimde  işitme engelli öğrencilerin modern hayata entegrasyonunda anahtar rol oynayacak beceriler kazanmalarını amaçlanmaktadır.  İşitme engelli öğrencileri kodlama ile tanıştıran bu eğitime 16 işitme engelli öğrenci katıldı.

 

Robotik Kodlama eğitim ile çocukların eğitim hayatlarını zenginleştirmeyi, algoritmatik düşünme yapısını kazanmayı ve problem çözme becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Problem çözme becerilerini geliştirme gibi süreç odaklı amaçları olduğu kadar çözüm odaklı yani sonuca yönelik olarak da bilişim alanında işitme engellilerin istihdamını da sağlayacak yeterliliğe gelmelerine yardımcı olacaktır.

 

 

Mert Öztüre Özel Eğitim Meslek Lisesi Müdür Başyardımcısı Ahmet YİĞİT Robotik ve Sessiz Kodlama Eğitiminin lise düzeyindeki işitme engelliler için Turkiye'de ilk defa İzmir'in Kınık İlçesinde bulunan Mert Öztüre Özel Eğitim Meslek Lisesinde yapıldığını ifade etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

"29 Ekim'i devlet kutlamazsa, millet kutlamayı bilir"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık