Ana Sayfa İZMİR ROK’A BİR DARBE’DE MEMLEKETİ İZMİR’DEN

ROK’A BİR DARBE’DE MEMLEKETİ İZMİR’DEN

İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ ‘RASİM OZAN KÜTAHYALI’ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2017 Çarşamba 15:42
ROK’A BİR DARBE’DE MEMLEKETİ İZMİR’DEN

DOĞAN PREPOL / İZMİR
Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz Tv’de yayımlanan Beyaz futbol programında haddini aşarak Boşnaklar hakkında ağıza alınmayacak "Kusturmalı Boşnak Sa………."  ahlak dışı kelimeyi defalarca kullanması Boşnakları isyan ettirdi. İsyan edenlerden biriside İzmir Bosna Sancak Derneği oldu ve Kütahyalı hakkında Şikâyetçi oldu.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül, Beyaz TV kanalında Boşnaklar hakkında kullandığı "Kusturmalı Boşnak Sa………." Su kelimesi nedeniyle İzmir Adliyesine giderek suç duyurusunda bulundu.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;
Biz Boşnaklara hak etmediği ahlak dışı "Kusturmalı Boşnak S………."  kelimeyi kullanarak aşağılayan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında Dernek olarak İzmir Adliyesine giderek suç duyurusunda bulunduk. Türk Adaletine güvenimiz sonsuz Boşnaklara karşı yaptığı bu terbiyesizliğin muhakkak bir cezası olmalı.


Türkiye’de yaşayan bütün Boşnaklar bu konuşmadan çok rahatsız oldular bunu kendi aramızda konuşuyoruz, böyle ahlaksız kelime Boşnaklar arasında hiç bilinmeyen ve konuşulmayan bir kelime. Boşnakları rencide etmeye, kırmaya, üzmeye ve hakaret etmeye kimsenin hakkı yok.
Adalete inancımız eksiksiz ve tam olduğundan Mahkemenin, bu ahlaksızlığı yapan Rasim Ozan Kütahyalı’ya gerekli cezayı vereceğine inanıyoruz dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

"29 Ekim'i devlet kutlamazsa, millet kutlamayı bilir"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık