Ana Sayfa İZMİR RUS USULÜ YILBAŞI KUTLAMASI

RUS USULÜ YILBAŞI KUTLAMASI

Soljenitsin Rus Dil ve Kültür Derneği her zamanki gibi Noel/Yıl başı kutlaması düzenledi. İsmet İnönü Kültür Merkezindeki kutlamaya

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2018 Salı 08:21
RUS USULÜ YILBAŞI KUTLAMASI

Soljenitsin Rus Dil ve Kültür Derneği her zamanki gibi Noel/Yıl başı kutlaması düzenledi. İsmet İnönü Kültür Merkezindeki kutlamaya , Çoğunluğu Rusça - Türkçe konuşan çocuklar ve Türk-Rus anne babalardan oluşan yaklaşık 600 kişi katıldı.

2009 yılında kurulan Derneğin Başkanı Andrey Ponomarev bir konuşma yaptı.
Ponomarev şöyle konuştu;
“Derneğimiz,  çocuklarımızın Rus kültürünü unutmamaları ve Türk - Rus halkları arasındaki ilişkinin güçlenmesi için çalışıyor. En büyük amacımız bu. Ülkeler arasında ilişkiler değişebiliyor.  Ama Rus ve Türk halkları arasındaki ilişkiler daima iyi olmak zorunda. Çünkü  biz coğrafi durumumuz ve kültürel geleneklerimizle birbirimize bağlıyız. Sadece İzmir’de 10000'den  fazlar Rus yaşıyor, onların çoğu Türklerle evli. Onların çocukları ise iki dev kültürün ortak sahibi. Onların iki tarafta da sevdiği akrabaları var. Uçak krizi çok  iyi gösterdi ki iki halk bir birine dost olarak bakmalı. Biz de bu kardeşliği güçlendirmek istiyoruz. Türklere Rusça öğretiyoruz, Ruslara Türkçe öğretiyoruz. Sürekli farklı sergiler ve festivaller düzenliyoruz. Bu Mayıs'ta "Ege rüzgarı" adıyla çocuk dansları organizasyonu yapacağız. Bütün  halk ve dans takımlarını davet ediyoruz. Kültür ve spor,  politika dışında herkesin ortak dili olmalı.
Rusya Buyuk elçisine Aleksey Erhov’a destekleri  için teşekkür ediyoruz.Ayrıca İzmir Belediyelerine ve İzmir Spor Kulüpleri Birliği Başkanı, özel dostum Ali Erten’e,  sürekli destek ve yardımları için kişisel olarak teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Aysun Önal Uyar 'Buca Yenilenmeli' Sloganıyla Yola Çıktı

Aysun Önal Uyar 'Buca Yenilenmeli' Sloganıyla Yola Çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık